کلیه کودکان زیر 5 سال مناطق گرمسیر کشور طی دو نوبت از 23 تا 26 دی و از 29 بهمن تا اول اسفند ماه سال جاری علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می‌شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ادامه برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال در کشور و پیشگیری از ورود و استقرار مجدد ویروس بیماری در کشور، طی روزهای یاد شده کلیه کودکان زیر 5 سال تحت پوشش 10 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی واقع در مناطق گرمسیر کشور علیه بیماری فلج اطفال واکسینه خواهند شد.

بر اساس این گزارش، کودکان زیر 5 سال سراسر استان سیستان و بلوچستان شامل دانشگاه زابل و هرمزگان، شهرستان‌های بم، جیرفت، منوجان، عنبرآباد و کهنوج از استان کرمان، کلیه شهرستان های مرز شرقی استان خراسان جنوبی، مناطق تحت پوشش تیم سیار و پُرخطر دانشگاه‌های خوزستان، بوشهر، فارس، فسا و جهرم، ‌کلیه مهاجرینی که داخل و خارج از اردوگاه‌های دانشگاه‌های مذکور زندگی می‌کنند و کلیه خانوارهای ساکن در کلنی‌ها و محل تجمع عمده مهاجرین خارجی در حاشیه شهرهای مناطق مذکور در این برنامه، علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می‌شوند.

گفتنی است، برنامه ایمن‌سازی تکمیلی در سایر دانشگاه‌های کشور در بهار سال جاری انجام خواهد شد که زمان دقیق اجرای آن متعاقبا اعلام خواهد گردید.

منبع تبیان


گردآوری کودک آکاایران