برترین ها: تحقیق علمی ویژه ای ثابت کرده است که کودکانی که آب دماغشان را می خورند احتمالاً در مقایسه با همتایان خود، مصونیت بیشتری در مقابل بیماری ها دارند و زندگی سالم تر و شادتری خواهند داشت.

این تحقیق عجیب و غریب که توسط دکتر فریدریش بیسچینگر، استاد دانشگاه و متخصص ریه از کشور اتریش، انجام شده است، در مورد آب بینی و مصونیت و ایمنی حاصل از آن است. به گفته او، خلط بینی که اغلب آب دماغ نامیده می شود، باکتری هایی دارد که وقتی خورده می شود به دستگاه ایمنی طبیعی بدن فرد کمک می کند و آن را تقویت می کند.

او در این مورد می گوید: «از دید پزشکی این موضوع درست است و کاری طبیعی است. در مورد دستگاه ایمنی هم باید گفت که بینی مانند فیلتری است که باکتری های زیادی در آن جمع می شود و وقتی این مخلوط به روده ها می رسد، درست مثل دارو عمل می کند.»

در واقع نوعی واکسن خوراکی است. البته روش ایمن تری از واکسن های تأیید شده است زیرا دوز کمی از باکتری هایی را وارد می کند که قبلاً در خلط دفاعی وجود داشته اند.

,کودکی که آب بینی اش را بخورد ضد ضربه می شود کودک,آب بینی,آب دماغ,بیماری های کودکان ,بیماری نوزاد ,بیماری کودک

در مورد جنبه خوشبختی و شادی فرد هم دکتر بیسچینگر معتقد است که کودکان بطور طبیعی دست در بینی شان می کنند و از این کار خیلی خوشحالند. ولی وقتی والدین و دیگر افراد جامعه آنها را سرزنش می کنند، آنها خجالتی می شوند و از دست کردن در بینی شان شرمنده می شوند. این باعث می شود که بعداً در زندگی خوشحال و شاد نباشند.

او حتی جلوتر می رود و توصیه می کند که بچه ها آب بینی شان را بخورند. این واکنشی کاملاً طبیعی است و از لحاظ پزشکی هم ایده خوبی است.

البته افراد بسیاری هم با ادعاهای دکتر بیسچینگر مخالفت کرده اند و در مورد خطرات احتمالی خوردن آب بینی هشدار داده اند که خطرناک ترین آسیب را کنده شدن پوست داخلی بینی و خونریزی و گردش لخته خون به سمت مغز دانسته اند.