برترین ها:  اعتیاد به اینترنت، عصب‌های مغزی نوجوانان را نابود کرده و به اندازه مصرف شدید مواد‌مخدر به مغز آن‌ها آسیب وارد می‌کند. این آسیب به حدی است که محققان نمونه‌های آن را در افرادی مشاهده کرده‌اند که به کوکائین و حشیش اعتیاد دارند.

آخرین تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد، نگرانی والدین در مورد استفاده طولانی‌مدت فرزندان‌شان از رایانه کاملا منطقی است و آن‌ها حتما باید در این مورد نظارت بیشتری داشته باشند. اعتیاد به اینترنت باعث می‌شود نوجوانان مدت زمان بسیار طولانی را در پشت رایانه به سر ببرند، به‌طوری زندگی طبیعی آن‌ها مختل شود. در این حالت اگر دسترسی این افراد به اینترنت حتی برای چند ساعت محدود شود، نشانه‌هایی از استرس، نگرانی و حتی افسردگی در آن‌ها ظاهر می‌شود.عکسبرداری از مغز معتادان به اینترنت نشان می‌دهد، عصب‌های خاصی در مغز آن‌ها دچار آسیب‌دیدگی می‌شود که بخش‌های بسیار مهمی از مغز را به یکدیگر متصل می‌کنند. از این بخش‌ها می‌توان به مراکز تصمیم‌گیری، کنترل رفتار و درک احساسات اشاره کرد. محققان همچنین اعلام کردند؛ تفاوت بین مغز انسان‌های عادی با انسان‌های معتاد به اینترنت، به‌طور شگفت‌آوری زیاد است.

یکی از مهم‌ترین دلایل اعتیاد به اینترنت سرزدن به سایت‌ها اجتماعی است. برای بعضی از نوجوانان علاقه به ماندن و گشت‌و‌گذار در این سایت‌ها به‌قدری شدید است که ممکن است، حالت اعتیاد به‌خود بگیرد. دانشمندان معتقدند در شدیدترین حالت ترک این اعتیاد ممکن است از کنار گذاشتن سیگار و حشیش هم مشکل‌تر باشد.