سایت نیکو: اگر نوزادتان دچار استرس است، این اسپا می تواند به او آرامش دهد.به تازگی در تگزاس مرکزی بانام Float Baby تاسیس شده است که منحصرا و به صورت تخصصی به کار اسپای نوزادان مشغول است. تاکنون بیش از 600 متقاضی به این مرکز مراجعه کرده اند. مسئولین این مرکز معتقداند که اسپای نوزادان می تواند تاثیر بسزایی را به روی رشد بدنی و شناختی کودک داشته باشد.

اسپا برای نوزاد دلبندتان اسپا برای نوزاد


این مرکز نوزادانی که دو هفته تا 8 ماه سن دارند را می پذیرد. آنها را در حالی که پوشک های ضد آب و گردنبندهای شناور دوناتی شکل پوشانده شده اند، به مدت 20 دقیقه در آب غوطه ور می سازد. در هر مراجعه این گردنبندها سایز زده می شوند تا گردن نوزاد را آزار ندهند.

در این روش که  آب درمانی نام دارد، این گردنبندهای بادی به نوزاد اجازه می دهد تابه راحتی در آب حرکت کند و بدن و استخوانهایش تقویت شود. آب این استخر کوچک تمیز بوده و دمای آن بین 35 تا 36 درجه سانتی گراد است.

 
,اسپا برای نوزاد دلبندتان اسپا برای نوزاد,float baby,ماساژ نوزاد,بیماری های کودکان ,بیماری نوزاد ,بیماری کودک


سپس این شناگران کوچک از آب گرفته می شوند، و توسط والدینشان ماساژ کودک دریافت می کنند. لازم به ذکر است این والدین توسط مسئولین سالن آموزش ماساژ می بینند. کل جلسه 65 دلار قیمت دارد و کمتر از یک ساعت به طول می انجامد.

مادرانی که از این امکانات برای نوزادانشان استفاده کرده اند می گویند نوزادانشان بهتر خوابیده و بیشتر می خورند و در کل شادتر و قوی تر هستند.

البته هنوز هیچ نوع تحقیقی ادعای این موسسه را به اثبات نرسانده که استفاده از آب و ماساژ می تواند بیش از هر ورزش دیگری قدرت و وضعیت قلبی عروقی کودک را افزایش بدهد. اما اگر بتوان به نظرسنجی از والدین توسط این موسسه اعتماد کرد باید گفت این ورزش بسیار مورد علاقه والدین قرار گرفته است.

,اسپا برای نوزاد دلبندتان اسپا برای نوزاد,float baby,ماساژ نوزاد,بیماری های کودکان ,بیماری نوزاد ,بیماری کودک