آکاایران مراقب باشید کودکتان با کم تحرکی  و عدم ورزش دچار کاهش قد و کاهش تراکم استخوانی نشود با نشستن و مشغول شدن با رایانه و تلویزیون که باعث عدم تحرک وی می شوند با کاهش قد کودک مواجه خواهید شد

به گزارش آکاایران متخصصان هشدار دادند تماشای زیاد صفحه تلویزیون و کامپیوتر موجب کاهش تراکم استخوانی در پسربچه ها می شود.

یافته های جدید نشان می دهد رشد استخوان ها از بدو تولد آغاز شده و در نوجوانی ادامه پیدا کرده و به بیشترین سطح تراکم در ابتدای بزرگسالی می رسد. در کنار مساله تغذیه مناسب، ورزش و تحرک جسمی نیز تاثیر بسیاری بر روند رشد استخوان ها دارد و در مقابل بی تحرکی کودکان تاثیر نامطلوبی در رشد نامناسب استخوان های آنها دارد.

در این بررسی روی 463 دختر و 484 پسر 15 تا 18 سال در نروژ میزان تراکم استخوانی در ناحیه لگن آنها با استفاده از روش «DXA» سنجیده شد و همچنین از طریق مصاحبه و پرسشنامه در خصوص زمان اختصاص داده شده به تماشای تلویزیون و کامپیوتر و از مدت زمان انجام فعالیت های جسمی، اطلاعاتی درباره این کودکان جمع آوری شد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از «نیو ایج»، یافته ها نشان داد هرچقدر استفاده از کامپیوتر و تلویزیون در کودک به خصوص پسران بیشتر باشد، تراکم استخوان آنها کمتر است.

منبع :