آکاایران: میان وعده های کمکی برای اطفال

آکاایران برای کمک به رشد فرزندان چه کارهایی لازم است انجام دهیم و بهترین مواد تغذیه ای برای آن ها کدام است و والدین چگونه باید برای خورد و خوراک آن ها برنامه ریزی کنند

محمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی و رئیس انجمن صنایع غذایی با اشاره به اهمیت تغذیه برای رشد نوزادان گفت: با توجه به اینکه در اواخر دوران بارداری حجم معده کم می شود و خوردن غذای زیاد در یک وعده ضروری است توصیه می شود در این دوران خانم ها 3 وعده غذایی روزانه را به 5 الی 6 وعده افزایش دهند تا تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کودک خود را از این طریق تعیین کنند.
وی در ادامه افزود: برای این امر بهتر است پس از صرف صبحانه حدود ساعت 10 و پس از صرف نهار در ساعات 3 الی 4، میان وعده هایی را میل کنند.
دکتر عزیزی در بیان محتویات سبد غذایی این افراد گفت: این افراد باید دقت داشته باشند از همه مواد غذایی مورد نیاز برای رشد فرزند خود استفاده نمایند و مصرف بیشتر لبنیات، گوشت، میوه و سبزی های تازه را نیز فراموش نکنند.
رئیس انجمن صنایع غذایی، خاطرنشان کرد: چنانچه بنا به دلایلی تغذیه مناسب و به اندازه ای ندارند مصرف مولتی ویتامین ها نیز توصیه می شود.
باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : دکتر سلام

منبع :