آکاایران درمورد سکته مغزی در دوران کودکی چه میزان اطلاع دارید و راههای پیشگیری از بروز آن را می دانید سکته مغزی در اطفال را با واکسیناسیون می توان دفع کرد و خطر آن را از اطفال دور کرد

به گزارش آکاایران  اکنون پدر و مادرها یک دلیل بیشتر برای واکسیناسیون کودکان خود دارند و آن هم این است که واکسن خطر سکته مغزی در دوران کودکی را کاهش می دهد.

سکته مغزی در دوران کودکی یک بیماری بسیار نادر است و تقریباً از هر 100 هزار کودک شاید تنها 13 کودک به آن مبتلا شوند. با این حال بر خلاف سکته مغزی در بزرگسالان که در آن عوامل محیطی مانند سیگار، سوء تغذیه و.. نقش عمده ای بازی می کنند، استعداد ابتلا به سکته مغزی در دوران کودکی تا حد زیادی ژنتیکی است و اغلب پدر و مادرها نمی توانند متوجه شوند که کودکشان در معرض خطر است یا نه.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در یافته های خود متوجه شدند که عفونت های جزئی ممکن است خطر سکته مغزی ایسکیمیک حاد در کودکان در معرض خطر را افزایش دهد. این نوع سکته شامل انسداد یک رگ خونی در داخل یا نزدیک مغز است.

در واقع کودکان در معرض خطر سکته مغزی با تجربه عفونت، شش برابر بیشتر از دیگر کودکان ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

به گفته محققان کودکانی که تا به امروز در برابر انواع بیماری ها به طور کامل واکسینه شده اند، به مراتب شانس بسیار کمتری برای ابتلا به عفونت های ناشی از آبله مرغان، سرخک و کزاز را دارند و این خود راهی برای جلوگیری از عفونت و التهاب در عروق خونی مغز است.

livescience،

منبع : دکتر سلام

منبع :