آکاایران: تاثیرگذارترین مواد غذایی روی افزایش قد کودک

به گزارش آکاایران دستیار تخصصی طب سنتی ایران با بیان موادغذایی بسیار مفید برای کودکان, گفت: مواد غذایی سرخ شده پرنمک، حاوی ادویه جات تند، سیر, پیاز و غذاهای غلیظ مانند سیراب و شیردان، نان فطیر، تخم مرغ بسیار پخته و پنیر هم نباید به طور مکرر مورد مصرف کودکان قرار گیرد.

مریم السادات پاک نژاد دستیار تخصصی طب سنتی ایران با معرفی موادغذایی مفید برای افزایش رشد کودکان, اظهار داشت: موادغذایی گرم و تر برای افزایش رشد کودکان مفید است چرا که برای رشد کودکان هم به گرما و هم به رطوبت احتیاج دارند.

معرفی موادغذایی مفید برای افزایش رشد کودکان
به گفته وی مواد غذایی گرم و تر نظیر سوپ گوشت پرندگان، شیره بادام، شیر عسل، شیر خرما، شیر برنج، زرده تخم مرغ عسلی و غذاهای مقوی نظیر پودر نارگیل با شکر، بادام، پسته، فندق، مویز، انجیر، شیر، شربت سیب و شربت انار تنقلات مناسبی برای کودکان هستند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: در مقابل مواد غذایی گرم و خشک نظیر مواد غذایی سرخ شده پرنمک، حاوی ادویه جات تند، سیر و پیاز و غذاهای غلیظ مانند سیراب و شیردان، نان فطیر، نان سمید(نان های سفید مانند نان فانتزی)، تخم مرغ بسیار پخته و پنیر هم نباید به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرند.

مواد غذایی سرد و خشک, سرد و تر نیز با رشد کودکان مغایرت دارند
پاکنژاد افزود: مواد غذایی سرد و خشک, سرد و تر نیز با رشد کودکان مغایرت دارند و نیاز است که با تدابیر ویژه ای اصلاح شوند و به طور کلی تعادلی در مصرف مواد غذایی مختلف در کودکان باید صورت بگیرد.

وی بیان داشت: در کتاب های آشپزی امروزی، دستورات ساده و کاربردی متعددی، بدون طبقه بندی از لحاظ ارزش غذایی، برای تهیه میان وعده کودکان وجود دارد.
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: به نظر می رسد گزینش و معرفی مواد غذایی مناسب کودکان توسط پژوهشگران، پزشکان و متصدیان سلامت جامعه می تواند به تغذیه صحیح کودکان کمک زیادی کند.

تسنیم

منبع : دکتر سلام

منبع :