آکاایران  

اگر  کودکتان آلرژی دچار است بهتر است مراقبت های بیشتری از لحاظ روحی از وی کنید و از بروز افسردگی و اضطراب در وی پیشگیری کنید چون اینگونه اطفال بیشتر در معرض اختلال استرس و اضطراب هستند

به گزارش آکاایران مطالعات جدید نشان می دهد کودکانی که به آلرژی مبتلا هستند، بیشتر در معرض اختلال اضطراب و افسردگی قرار دارند.

مطالعات محققان بیمارستان کودکان مرسی در میسوری آمریکا نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین آلرژی و اختلال اضطراب و افسردگی وجود دارد و برخی از انواع آلرژی، علایم این اختلالات عصبی را تشدید می کند.

به گزارش رویترز،این مطالعه با بررسی 546 کودک یک تا هفت ساله نشان می دهد که کودکان مبتلا به آلرژی، در بزرگسالی زمینه بیشتری برای ابتلا به اختلال استرس و افسردگی دارند. محققان دلیل این ارتباط را مکانیسم بیولوژیکی می دانند. همچنین دلیل این امر می تواند تحریک تولید هورمون های مغزی کنترل کننده احساست توسط آنتی بادی های آلرژی باشد.به گزارش کالج آسم و ایمونولوژی آمریکا (ACAAI) حدود 50 میلیون آمریکایی از آلرژی فصلی رنج می برند. چمن، گرده و گل و لای، مهمترین عوامل آلرژی زا هستند که به آبریزش، عطسه، سرفه، سوزش چشم و خارش منجر می شوند. سلول های ایمنی بدن آنزیمی ترشح می کنند که باعث تورم بافت ها و گشاد شدن عروق خونی می شود. دلیل تورم و قرمزی پوست نیز همین است؛ همچنین این آنزیم می تواند باعث بروز مشکلات تنفسی، شوک و حمله قلبی شود.

دلیل تمام واکنش های آلرژیک همین آنزیم است که میزان آن در زنان بیشتر از مردان است. آلرژی باعث می شود که سلول های خاصی در بدن، هیستامین تولید کنند. ترشح این ماده باعث آبریزش بینی و اشک ریزش می شود که مشکل اصلی افراد مبتلا به آلرژی به شمار می رود.

برخی از روش های کاهش علایم آلرژی عبارتند از:

• انجام منظم ورزش یوگا

• تنفس عمیق

• خواب کافی

• دوری از عوامل تحریک کننده از قبیل علف، گیاهان، حیوانات خانگی و انواع آفت کش ها

• مصرف مواد غذایی که به درمان آلرژی بهاری کمک می کنند مانند پیاز و روغن ماهی نتایج این تحقیقات در نشریه Pediatrics منتشر شده است.

ایرنا

منبع : دکتر سلام

منبع :