آکاایران  بهتر است برای فرزندتان شیربرنجی تازه و خوشمزه تهیه کنید و بصورت روزانه به وی بدهید این غذا بسیار مقوی و مغذی بوده و خواص درمانی زیادی برای کودک شما دارد

به گزارش آکاایران یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت: شیربرنج، اگر کاملاً پخته و یک‏دست شود، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی, ذهنی و بهبود وضعیت خواب، باعث خوش رنگی رنگ پوست و نیکوشدن رویاهای افراد نیز می‏ شود.

ناصر رضایی پور درباره خواص برخی غذاها و موادغذایی از دیدگاه طب سنتی, اظهار داشت: گاو، حیوانی است که برای شیر آن پرورش داده می شود.

گوشت گاو و گوساله برای کسانی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، مناسب نیست

به گفته وی گوشت گاو و گوساله برای بیشتر افراد، به ویژه کسانی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، مناسب نیست. مصرف زیاد گوشت گاو و گوساله، سبب ایجاد بیماری‏‏های سوداوی مانند افسردگی، سرطان، بواسیر، واریس، و بدرنگی و لک های پوستی می‏شود.

مصرف شیربرنج موجب خوش رنگ شدن رنگ چهره می شود

این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: شیربرنج، اگر کاملاً پخته و یک‏دست شود، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی, ذهنی و بهبود وضعیت خواب، باعث خوش رنگی رنگ پوست نیز می‏ شود.

رضایی پور ادامه داد: اگر شیربرنج موجب ناراحتی گوارشی خاصی در افراد نمی شود، آن را با شکر سرخ و خلال بادام طبخ کنند و شب ها یک پیاله مصرف کنند تا علاوه بر خواص پیش گفته موجب بهبود وضعیت خواب، و حتی نیکوشدن رویاهای افراد می شود.

وی اضافه کرد: طبیعت انار، سردوتر است؛ هرچه رسیده تر و شیرین تر باشد، به اعتدال نزدیک تر می شود. انار باعث تولید خون کم و خوب با کیفیت می‏ شود, نفّاخ و ادرارآور است.

رفع خارش با مصرف آب انار

این دستیار تخصصی طب سنتی خاطرنشان کرد: آب انار ترش و شیرین با پیه داخل آن همراه کمی شکر، برای تقویت معده و رفع خارش مفید است ا

تسنیم,

منبع : دکتر سلام

منبع :