آکاایران: راه حل هایی برای گریه نوزاد

آکاایران وقتی نوزاد گریه می کند از چه روش هایی باید برای آرام کردن وی کمک بگیریم و تسکین گریه شیرخوار چگونه امکانپذیر است تشخیص مشکل نوزاد و علت گریه او برای والدین چگونه امکانپذیر خواهد بود

به گزارش آکاایران زمانی که جنین در رحم مادر است، صداهای نامفهوم مختلفی به گوشش می رسد. سعی کنید با روشن کردن وسایلی مانند: ماشین ظرف شویی، پنکه، جاروبرقی و رادیو همان محیط را برای او مهیا کنید. صدا باید آرام، یکنواخت و نامفهوم باشد.

قنداق کردن
شاید این کار، به شما احساس خفگی بدهد، اما برای نوزاد، آرامش درون رحم مادر را تداعی می کند. البته سعی کنید قنداق را زیاد سفت نبندید و فضایی را برای تکان دادن دست و پا، برای نوزاد قرار بدهید.

تغییر وضعیت
معمولا والدین، نوزاد را رو شانه خود قرار می دهند، اما در مورد کودکان کولیکی که مدام گریه می کنند، این وضعیت جواب نمی دهد بهتر است او را از سمت شکم، بر روی دستتان قرار دهید، به طوری که صورت او رو به پایین و مچ دستتان بر روی شکم او قرار بگیرد.

پستانک
نوزادان به شدت میل به مکیدن دارند. به کمک پستانک این نیاز او را ارضا کنید. علاوه بر این، مطالعات نشان می دهند که مکیدن پستانک در خواب، از سندروم مرگ ناگهانی نوزادان جلوگیری می کند.

تسکین دادن
او را بغل کنید و در کنار گوشش با صدای بلند حرف شششش را تکرار کنید. این کار به او اطمینان و آرامش خاطر می دهد.

تکان دادن
کودکان زمانی که داخل رحم هستند، به حرکت عادت می کنند. به همین دلیل زمانی که او را با کالسکه یا خودرو، بیرون می برید به سرعت به خواب می رود. اگر برایتان مقدور نیست می توانید او را در بغلتان مرتب تکان دهید.

ماساژ دادن
قدرت تسکین دهندگی لمس کردن بدن نوزاد توسط مادر، یکی از عجایب خلقت است. بسیاری از کودکان با تماس پوستی، آرامش پیدا می کنند. لباس او را درآورید و به آرامی اما محکم، دست ها، پاها، کمر، قفسه سینه و صورت او را ماساژ دهید. کودکانی که ماساژ داده می شوند از خواب راحت تری بهره مند می شوند. اگر نوزادتان کولیک دارد، شکم او را در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید و یا پاهای او را به صورت دوچرخه، حرکت دهید تا گازهای اضافی تخلیه شوند.

منبع : دکتر سلام

منبع :