آکاایران عفونت هاب مفصلی را با چه روش هایی می توان درمان کرد این نوع عفونت ها را چگونه می توان تشخیص دارد عفونت در مفصل در اطفال با چه علائمی بروز می دهد توصیه های متخصصین اطفال در این رمینه چیست؟

به گزارش آکاایران دکتر حمیدرضا شرکت‎العباسیه درباره عفونت‎های مفصلی و استخوانی اظهار کرد: هرگاه میکروب‎ها بتوانند خود را به طریقی به مفصل رسانده و در آنجا تکثیر یابند، می‎توانند منجر به التهاب و عفونت مفصل(آرتریت) در کودکان شوند. چنانچه بافت استخوان دچار عفونت و التهاب شود، استئومیلیت رخ می‎دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه علائم براساس سنین در افراد متفاوت است، بیان کرد: علایم بیماری در سنین پایین (زیر یک سال) تب، بی‎قراری و محدودیت حرکتی است؛ بطوری که هنگام تعویض پوشک، مادر متوجه می‎شود که کودک پا را در حالت خاصی نمی‎تواند تکان دهد.

این فوق تخصص عفونی کودکان با بیان اینکه در سنین بالا، علائم این بیماری تب, قرمزی مفصل,تورم مفصلی و محدودیت حرکتی است، اضافه کرد: در چنین حالتی بیماری که دچار عفونت مفصلی و استخوان می‎شود، باید تحت درمان آنتی‎بیوتیک وریدی قرار گیرد که البته مدت درمان براساس میکروبی که به بدن وارد شده، متفاوت است. مدت زمان برای عفونت مفصل سه هفته و برای عفونت استخوان سه ماه به طول می‎انجامد.

شرکت‎العباسیه اضافه کرد: در صورتی که عفونت مفصل و استخوان دیر تشخیص داده شود منجر به تخریب بافت مفصل یا بافت استخوان می‎شود. زمانی که عفونت استخوان به جراحی نیاز پیدا کند، قسمت استخوان که آبسه شده تخلیه می‎شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: عفونت مفصل و استخوان می‎تواند منجر به عوارض جبران‎ناپذیری نظیر کوتاهی قد (اندام)، محدودیت حرکتی بدن و از بین رفتن غضروف مفصلی شود.

منبع : دکتر سلام

منبع :