آکاایران: آشنایی با غذاهایی که روی قد کودکان موثرند

آکاایران: غذاهایی برای قد کودکان 

تعداد زیادی از والدین مقدور هست نگران قد کشیدن فرزندان خود در زمان رشد باشند. در این اساس مطالعات علمی نشان داده اند که دقت به بعضی از مواد خوراکی می تواند در افزایش قد کودکان مفید باشد.

نقش مواد غذایی در افزایش قد

تعداد زیادی از والدین مقدور هست نگران قد کشیدن فرزندان خود در زمان رشد باشند.

در این اساس مطالعات علمی نشان داده اند که دقت به بعضی از مواد خوراکی میتواند در افزایش قد کودکان خوب باشد.

5 ماده غذایی موثر در افزایش قد

انواع غلات کامل مثل دانه گندم کامل، برنج قهوه ای، نان های سبوس دار به علت این که شامل منابع غنی از ویتامین های گروه B به دوست آهن، منیزیم و سلنیوم می باشند، در صورتی که بطور متنوع در رژیم خوراکی کودک مصرف شوند، میتوانند در افزایش قد او مفید باشند.

برترین منبع فراهم سازی کننده کلسیم برای افزایش قد در کودک می باشند. در بین انواع تولیدات لبنی، ماست و پنیر کم نمک از برترین منابع کلسیم دار برای افزایش قد کودک می باشند.

به همین علت پیشنهاد میشود که کودکان دستکم یک نوبت پنیر و دو نوبت ماست در رژیم خوراکی هر روز خود بهرهگیری نمایند.

این نوع از سبزی به علت این که شامل مقادیر بالایی کلسیم به شکل گیاهی در کنار سدیم می باشد، می تواند در فراهم سازی مواد مغذی مورد نیاز برای افزایش قد مفید باشد.

بنابر این مصرف اسفناج به دوست ماست در فراهم سازی حداکثری کلسیم برای بدن کودک پیشنهاد می شود.

به علت این که شامل مقادیر قابل دقت از ویتامین های گروه B بخصوص B3 هست، در تحریک افزایش قد در بدن کودک بسیار مفید می باشد.

بنابر این مصرف متنوع آن دوست با شیر در صبحانه یا به صورت کلوچه در بین وعده و یا دوست با غذا در ناهار یا به صورت سوپ در شام در رژیم خوراکی کودک پیشنهاد میگردد.

بخصوص قارچ های صدفی با دارا بودن مقادیر بالایی پروتئین می توانند در تحریک افزایش قد در کودکان خوب باشند. به همین علت مصرف یک یا دو بار قارچ صدفی در هفته در رژیم خوراکی کودک پیشنهاد میشود.

پیشنهاد به والدین

به گزارش تالاب برای افزایش قد، ضروری هست که در رژیم خوراکی کودک منابع غنی از شیر و لبنیات به دوست غلات کامل و سبزیجات سبز رنگ در کنار جوی دوسر و انواع قارچ ها بخصوص قارچ صدفی بهرهگیری شود.

.

منبع : talab.org