آکاایران: بهترین زمان برای عمل کردن لوزه کودکان

آکاایران:  

لوزه کودکان و بهترین زمان برای عمل کردن آن

لوزه سوم بیمار را بعد دو سالگی می توان عمل کرد

دبیر انجمن گوش، گلو و بینی ایران گفت: لوزه سوم در صورتی که راه بینی را به میزان دوسوم بسته باشد و فرد دچار خرخر و خوابیدن با دهان باز شود می توان بعد دو سالگی عمل کرد.

علیرضا جعفری  اظهار داشت: دو نوع لوزه وجود دارد؛ یکی لوزه های کامی که وقتی دهان باز می شود آنها را می بینیم و دیگری لوزه سوم که در داخل دهان پشت خروجی بینی و زبان کوچک است و در معاینه معمولی دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه برای بررسی لوزه سوم باید رادیوگرافی کرد، افزود: برای لوزه های اصلی و کامی وقتی در یک فصل فردی بیش از ۳ بار گلودرد چرکی شدید به همراه تب ۴۰ درجه که فرد در آن نتواند غذا بخورد پیش آید باید عمل شود. همچنین اگر فرد دچار آبسه لوزه یا مشکوک به سل لوزه باشد.

جعفری با بیان اینکه بزرگی خود لوزه به تنهایی نیاز به عمل جراحی ندارد، تصریح کرد: مگر اینکه این لوزه ها آن قدر بزرگ شده باشد که راه نفس را ببندد که در این صورت لوزه باید عمل شود.

این متخصص گوش، گلو و بینی ادامه داد: برای لوزه سوم وقتی که راه بینی بیش از دو سوم بسته و فرد دچار خرخر و خوابیدن با دهان باز شود این فرد باید عمل شود که اگر عمل نشود به مرور روی فک دندانی آنها اثر منفی خواهد گذاشت و عارضه دیگر آن ترشح مایع در هر دو گوش و کاهش شنوایی است.

وی اضافه کرد: لوزه هایی که در حد متوسط هستند و گاهی سرما می خورند نیازی به عمل جراحی ندارند چون خود لوزه ها جزء سیستم لنفاوی بدن هستند و در کودکان نقش ایمنی و جلوگیری از عفونت را بازی می کنند لذا توصیه می شود لوزه های اصلی تا ۵ سالگی عمل نشود مگر اینکه خیلی شدید باشد و راه نفس را ببندد.

جعفری یادآور شد: لوزه سوم را می توان از ۲ سالگی به بعد بالا عمل کرد اما باید در نظر داشت گاهی لوزه سوم با بیماری هایی مانند آلرژی بینی اشتباه گرفته شود که برای عمل جراحی باید بررسی دقیق داشت.
 
هر متقاضی جراحی پلاستیک بینی باید از حقایق زیرآگاه باشد:
چگونه دندانهای زیبا داشته باشیم ؟
10 فرمان برای مبتلایان به گلودرد
افراد باهوش دیرتر میخوابند!
۹ درمان طبیعی برای برخی بیماریها
روشهای سالم ماندن در هوای آلوده
اندر فواید سیگار کشیدن !!!(عکس)
ده روش موثر برای مراقبت از کلیه ها
تصورات و باورهایی اشتباه از سرطان
آموزش چند نرمش ساده به صورت تصویری برای اونایی که وقت ندارند
روشهایی برای کاهش تیرگی زیر چشم(بخونین عمل کنین)
علت سکسکه چیست؟
حتمآ بخوانید هموروئید چیست؟
قرص یا تراشه؟؟؟
آموزش تعیین جنسیت و دختردار شدن !!!
خطرات ناشی ازسوراخ کردن بینی، لب و زبان
طلای سفید بیابان کشف شد؟؟؟
آیا کمردردهای شدید در ماه های آخر بارداری علامتی خطرناک است!!
.

منبع :