آکاآپ: تعدادی ازتغییرات مختلف بدنی کودک وجود دارد که والدین باید مراقب آن باشند و این ممکن است نشانه هایی از یک مشکل جسمانی برای کودکشان باشد.بدن کودک به مرور زمان و طی تکامل رشد او تغییرات بسیاری دارد اما هر تغییری طبیعی نیست و باید با هوشیاری و البته آگاهی هرچه تمام تر مراقبت آنها باشیم.در این مقاله از مجموعه مقالات اکا, نشانه ها و تغییرات بدنی ناگهانی کودکان که باید مورد توجه والدین قرار بگیرد را بیان میکنیم که میتواند در مراقبت از کودکانتان بهتان کمک کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

والدین باید این تغییرات بدنی کودکان را جدی بگیرند!

 Related image

افزایش اندازه سر از نشانه های بیماری در کودک:

کاهش شنوایی از هشدار های جدی درباره کودک:

اگر یک کودک به درخواست ها و صحبت های شما واکنش نشان نمیدهد و حتی وقتی نام او را صدا میزنید پاسخی نمیدهد، احتمالا مشکل شنوایی دارد و حتما باید با یک پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

Image result for ‫تغییرات نگران کننده  کودکان‬‎

تشنگی مدام از نشانه های مشکلات خطرناک در کودک:

درخواست های مکرر و ظاهرا بی دلیل برای نوشیدن ممکن است نشانه ای از برخی از مشکلات جدی باشد، در این موارد باید به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های کودکانه جم جونیور

خروپف با صدای بلند:

خروپف آرام نشانه خطرناکی نیست، با این حال خروپف با صدای بلند نشان دهنده برخی از مشکلات تنفسی است، اگر این علائم را نادیده بگیرید بسیار خطرناک است زیرا ممکن است نشانه ای از عفونت باشد.

رشد خال از نشانه های مهم ضعف سلامتی در کودک:

اگر یک نقطه یا لکه نامتقارن نامنظم در رنگ یا اندازه ( بیشتر از 6 میلی متر ) بر روی بدن ظاهر شود یا خال موجود شروع به رشد کند، این نشانه این است که کودک شما به پزشک نیاز دارد.

ریزش مو از نشانه های ضعف سلامتی در کودک:

ریزش مو، نشان دهنده یک مشکل پنهان در داخل بدن است، دلیل آن احتمالا کمبود ویتامین ها است، برای فهمیدن دلیل واقعی آن لازم است که به یک متخصص اطفال مراجعه کنید.

مراقبت های کودکانه

 

نوسانات حالت روحی و رفتاری از هشدارهای جدی درباره کودک:

کاهش ناگهانی اشتها، مشکلات خواب یا کاهش فعالیت و حرکت، از دلایل مهمی برای مراجعه به پزشک است.