آکاایران: ممکن است مفهوم فرزندخواندگی برای او هنوز قابل درک نباشد اما خیلی مهم است که این واژه را در حد فهم او بیان کنید.
ژاله می گوید:" ما پسرمان را به فرزندخواندگی گرفته ایم. "
نمی دانم این مسئله را چه زمان یا چطور باید به او بگوییم؟
نمی دانم اصلاً باید اینکار را بکنیم یا نه؟!


آیا سن خاصی وجود دارد که بتوانیم این مسئله مهم را با او در میان بگذاریم؟


آیا راهی هست که بتوانم طوری این مطلب را بگویم که این حقیقت تلخ آنقدرها هم برایش آزاردهنده نشود؟


براساس آکادمی اطفال ایالات متحده، باید به محض اینکه کودک به سن درک رسید این مسئله را با او در میان بگذارید—این یعنی بین ۲ تا ۴ سالگی. ممکن است مفهوم فرزندخواندگی برای او هنوز قابل درک نباشد اما خیلی مهم است که این واژه را در حد فهم او بیان کنید.


اجازه بدهید که فرزندتان از این مسئله باخبر شود تا بتواند هر سوالی که می خواهد از شما بپرسد. زود بیان کردن این موضوع به هر دو شما این امکان را می دهد برای حرف زدن درمورد این موضوع احساس راحتی بیشتری داشته باشید.


برای اینکه بتوانید موضوع را راحت تر با فرزندتان مطرح کنید، می توانید عکس ها و وسائل مربوط به زمانی که او به دنیا آمده و زمانی که شما او را گرفتید را به او نشان دهید. چنین جزئیات و خاطراتی به ابراز خوشحالی شما از اینکه او وارد خانواده تان شده است کمک می کند. وقتی به سن خواندن و نوشتن رسید می توانید کتاب هایی برای کنار آمدن با مسئله فرزندخواندگی به او معرفی کنید.


از اینها مهمتر، سعی کنید فرزندخواندگی را طوری در خانواده مطرح کنید که به راحتی بتوان درمورد آن صحبت کرد نه یک سر خانوادگی که مفهوم منفی در خود دارد.


پزشک کودکتان می تواند منبع بسیار خوبی برای حرف زدن در این مورد با فرزندتان باشد.

گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی آکا ایران
.

منبع :