سبزیجات و سالادها:سبزیجات تازه، کاهو و دیگر مواد مخصوص تهیه سالاد باید با دقت شسته شوند. حتی اگر آن ها را به صورت بسته بندی از سوپرمارکت هم خریداری کنید، باز هم باید توسط خودتان شسته شوند، اگر سبزیجات را در خانه پرورش می دهید یا از میدان تره بار کاهو، خیار، گوجه فرنگی و سبزی های دیگر را خریداری می کنید، در حین چیدن یا خریدن، خاک و گل های چسبیده به آن را جدا کنید. چرا که ممکن است آلوده به بیماری عفونی باشند یا آلوده به فضولات حیواناتی مانند گربه.

تصور نکنید چون در خانه شما گربه وجود ندارد، از آلودگی ها و بیماری های عفونی در امان هستید، زیرا ممکن است گربه ای از خانه همسایه وارد حیاط شما شده باشد، بدون آن که متوجه شده باشید.

گوشت:بیشتر مردم به خاطر خوردن گوشت گاو، گوسفند یا مرغی که خوب پخته نشده باشد، به توکسوپلاسموزیس مبتلا می شوند. گوشت مرغ را قبل از آن که یخ آن آب شود، نپزید. صبر کنید کاملاً از حالت فریز شده در بیاید و نرم شود، بعد آن را با حرارت 45 درجه سانتی گراد بپزد و بگذارید تا کاملاً پخته و نرم شود. می توانید با فروکردن یک سیخ کباب، پخته شدن گوشت را امتحان کنید. قبل و بعد از دست زدن به گوشت خام، دست های خود را با دقت بشویید.

برگرفته از کتاب 101 نکته برای حفظ سلامتی دوران بارداری
سبزیجات و میوه, زن باردار, گوشت,دوران بارداری,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='غذاهای دوران بارداری' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/bokhor.html'>غذاهای دوران بارداری</a></strong> ,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تغذیه دوران بارداری' href='http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/201513031452.html'>تغذیه دوران بارداری</a></strong> سبزیجات و میوه, زن باردار, گوشت,دوران بارداری,غذاهای دوران بارداری ,تغذیه دوران بارداری