مجله سیب سبز:  اگر دنبال درمان نازایی هستید، همین امروز سیگار را کنار بگذارید، زیرا این ماده‌مخدر می‌تواند شانس موفقیت شما را به شدت پایین بیاورد. محققان می‌گویند، زنانی که در دهه 20 و 30 زندگی‌شان قرار دارند، با کشیدن سیگار،‌10 سال از عمر باروری خود را کم می‌کنند. البته اگر این زنان باردار هم شوند، احتمال سقط جنین در آنها بسیار زیاد است. در بررسی پژوهشگران هلندی، تنها 13 درصد زنان سیگاری از درمان «آی‌وی‌اف» نتیجه گرفتند درحالی که این رقم در میان زنان غیر سیگاری 20 درصد بوده‌است. البته به گزارش همشهری، حتی اگر زنان تحت درمان نازایی هم قرار نداشته باشند، دود سیگار می‌تواند نوزادی کم وزن را به آنها هدیه کند یا باعث زایمان زودرس در این زنان شود. از نظر پژوهشگران سقط ناگهانی جنین یکی دیگر از مشکلاتی است که زنان سیگاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. حتی اگر زنان تحت درمان نازایی هم قرار نداشته باشند، دود سیگار می‌تواند نوزادی کم وزن را به آنها هدیه کند یا باعث زایمان زودرس در این زنان شودبچه‌هایتان مجرم می‌شوند

سیگار کشیدن تنها روی جسم شما و فرزندانتان اثر نمی‌گذارد. این دود مرگبار می‌تواند از فرزند دلبند شما، یک مجرم بسازد. به گفته محققان فرزندان مادران سیگاری بیشتر از دیگر افراد در بزرگسالی به جرم و جنایت گرایش پیدا می‌کنند. پژوهشگران دانشگاه‌هاروارد معتقدند، فرزندان زنانی که در روز دست‌کم ۲۰ نخ سیگار می‌کشند، ۳۱ درصد بیشتر از فرزندان مادرانی که سیگاری نیستند مرتکب جرم شده و بازداشت می‌شوند. نه تنها این فرزندان بیشتر به سمت کارهای خلاف گرایش پیدا می‌کنند، بلکه حتی بعد از دستگیری هم ادب نمی‌شوند و بزهکاری‌هایشان را تکرار می‌کنند. بررسی‌ها می‌گوید در این زمینه، تفاوتی میان فرزندان دختر و پسر وجود ندارد و مهم‌ترین عامل تعیین کننده، همان سیگاری بودن مادر است و این موضوع می‌تواند پرخاشگری و ناهنجاری را در آنها افزایش دهد.

فرزندان زنان سیگاری بیشتر به سمت کارهای خلاف گرایش پیدا می‌کنند، بلکه حتی بعد از دستگیری هم ادب نمی‌شوند و بزهکاری‌هایشان را تکرار می‌کنند


رشد جنین تان کند می‌شود


سیگار کشیدن زنان هزار و یک ضرر دارد اما این ضرر‌ها مادران باردار را بیشتر تهدید می‌کند. از نظر پژوهشگران جنین مادران سیگاری رشدی کند‌تر از مادران دیگر دارد. به گزارش بی‌بی‌سی، بررسی‌ها نشان می‌دهد نطفه‌های مادران سیگاری در تمام مراحل رشد، چندساعت عقب‌تر از سایر نطفه‌ها هستند. محققان می‌گویند این کند بودن، می‌تواند جنین را با اختلالات جدی و ماندگاری روبه‌رو کند و اگر مادران قبل از آنکه تصمیم به بچه‌دار شدن بگیرند، سیگار را کنار نگذارند، دیگر نمی‌توانند اثراتی که این دود روی فرزند‌شان می‌گذارد را جبران کنند. از نظر محققان این کند شدن جنین، نه تنها بر آینده فرزند متولد شده تاثیر می‌گذارد، بلکه حتی قبل از به دنیا آمدن، می‌تواند باعث سقط جنین هم شود.


بیشتر درد می‌کشید


اگر سیگاری هستید و تاکنون درمانی برای درد‌های گاه‌وبیگاه‌تان پیدا نکرده‌اید، قبل از مصرف هر دارویی سیگار را کنار بگذارید. زنان سیگاری بیشتر از افراد دیگر در معرض درد‌های مزمن عضلانی و استخوانی هستند و تا زمانی هم که سیگار را ترک نکنند،‌ نمی‌توانند جلوی این درد کشیدن‌های همیشگی را بگیرند. از نظر پژوهشگران، مصرف دخانیات به مکانیسم‌های محافظتی طبیعی بدن آسیب می‌رساند و به همین دلیل است که زنان سیگاری به نسبت غیرسیگاری‌ها، دردهای مزمن شدیدتری را تجربه می‌کنند. یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد شدت دردهای مزمن در زنانی که قبلا سیگاری بودند ۲۰ درصد، در زنانی که تفریحی سیگار می‌کشند ۶۸ درصد و در زنانی که هر روز سیگار می‌کشند تا ۱۰۴ درصد افزایش می‌یابد.

,زنان سیگاری, این بلاها سرشان می‌آید زنان سیگاری,سیگار,سلامت بانوان بهداشت خانم ها


کَر می‌شوید

سیگار هیچ عضوی از بدن شما را به حال خودش رها نمی‌کند و خطراتی را برایتان به همراه می‌آورد که شاید هیچ وقت فکرش را نمی‌کردید. بررسی دیگری می‌گوید سیگار شنوایی را به مرور کم می‌کند و شما را به سمت کر شدن می‌برد. به گزارش بی‌بی‌سی، پژوهشگران دریافته‌اند سیگار و چاقی، ۲ عامل مهم در کم شدن جریان خون گوش هستند و بنابراین اگر یک فرد در درازمدت اضافه‌وزن داشته باشد یا با دود سیگار مواجه باشد، تخریبی برگشت‌ناپذیر در سلول‌های حسی شنوایی‌اش ایجاد می‌شود و دیر یا زود کر می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد صدای بلند در محیط کار شایع‌ترین علت کر شدن است و بعد از آن چاقی و سیگار در کنار هم سکوی دوم را اشغال کرده‌اند، زیرا سیگار علاوه بر تاثیرات گفته شده، مژک‌های مجرای تنفسی و گوش را هم فلج می‌کند و توانایی دفع مواد و ذرات سمی و زیان‌بار را از بین می‌برد.