بعد از طلاق، زنان فقط زندگی مشترک خود را از دست نمی‌دهند بلکه زیبایی آن‌ها نیز ممکن است در معرض خطر قرار بگیرد.

به گزارش برترین ها (به نقل از ام‌ اس‌ ان‌ بی‌ سی)، محققان متوجه شدند، زنانی که به تازگی از همسر خود جدا شده‌اند با احتمال بسیار بیشتری نسبت به زنان دیگر ممکن است موهای خود را از دست بدهند یا موهای آن‌ها شروع به نازک شدن کند.به نظر می‌رسد به هم ریختن وضعیت روحی تاثیر زیادی بر ریزش موها داشته و استرس به سرعت باعث ضعیف شدن ریشه موها می‌شود.

البته بعضی شرایط استرس‌زای دیگر مانند بچه‌دار شدن هم می‌تواند روی کیفیت رشد موها تاثیرگذار باشد. کارشناسان معتقدند، حفظ خونسردی و آرامش تنها راه پیشگیری از دچار شدن به این مشکل نیست، بلکه فاکتورهای دیگر مانند سیگار کشیدن نیز در این میان نقش مهمی بازی می‌کنند.هر چقدر یک‌ زن سال‌های طولانی‌تری سیگار کشیده باشد، به همان اندازه خطر از دست رفتن موهایش نیز بیشتر است.

از عوامل دیگر می‌توان به دیابت یا دچار شدن به بعضی از انواع بیماری‌های پوستی نیز اشاره کرد.در عوض محققان متوجه شدند، زنانی که قهوه می‌نوشند، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنند و ازدواج موفقی داشته‌اند کمتر از زنان دیگر ممکن است دچار ریزش مو شوند.البته این تحقیقات نشان داده، طلاق چندان روی ریزش موی مردان تاثیر ندارد اما در عوض سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نقش زیادی در کاهش تعداد تارهای موی سر آن‌ها دارد. نور آفتاب شدید یکی از عوامل مهم نازک شدن موی سر در انسان است.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir