بهتر است زیاد سر به سر مادری که در دوران شیردهی به فرزندش است نگذارید، زیرا مادران در این دوره رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهند.

به گزارش دیلی‌میل، مادران در این دوره بسیار شجاع‌تر از قبل می‌شوند و برای محافظت از فرزندشان ممکن است دست به هرکاری بزنند.

دانشمندان متوجه شدند، شیر دادن به نوزاد باعث می‌شود تغییرات هورمونی زیادی در بدن مادر به‌وجود بیاید و فشار خون او نیز کاهش پیدا کند. این موارد باعث می‌شود ترس مادران کمتر از گذشته شده و آن‌ها بهتر بتوانند با استرس بعد از مادر شدن مقابله کنند.

مشابه با همین اتفاق در حیواناتی مانند شیر، خرس و گوزن اتفاق می‌افتد و در بسیاری موارد مشاهده شده آن‌ها برای نجات جان فرزندشان از مهاجمان دست به هر خطری می‌زنند.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد، صدای مادران در دوران شیردهی نسبت به مواقع دیگر 2 برابر بلندتر است. شیر مادر فواید بسیاری برای نوزادان دارد.

با این کار عوامل ضد‌بیماری و باکتری از بدن مادر به نوزاد منتقل می‌شود و به او کمک می‌کند در برابر عفونت‌های گوش و سینه، اگزما و میکروب‌های ناحیه شکم از خود محافظت کند. این کار همچنین باعث افزایش سرعت رشد مغز نوزادان شده و احتمال چاقی مفرط آن‌ها را در آینده کاهش می‌دهد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir