امروزه زنان با احتمال 2 برابر بیشتر از 40 سال پیش ممکن است به بیماری‌های روانی دچار شوند. دلیل اصلی این موضوع آن است که زنان امروز می‌خواهند به همه چیز دست پیدا کنند و به‌طور همزمان در خانه و بیرون از آن کار کنند.

مدیریت کردن مشکلات مشاغل بیرون از خانه و انجام دادن کارهای خانه فشار بسیاری را روی زنان وارد کرده و شرایط روحی آن‌ها را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار داده است.

این موضوع باعث شده نرخ ابتلا به افسردگی در میان زنان امروزی به بیش از 2 برابر افزایش پیدا کند. در این بین زنان گروه سنی بین 61 تا 24 سال بسیار بیشتر از دیگران در معرض خطر هستند، زیرا در این زمان ممکن است مسئولیت نگهداری از فرزند نیز به دیگر وظایف آن‌ها افزوده شود.

به این ترتیب باید گفت تعداد زنانی که به افسردگی و دیگر بیماری‌های روحی دچار می‌شوند تقریبا 2/6 برابر مردان است. شایع‌ترین مشکلاتی که زنان امروزی به آن دچار می‌شوند شامل بی‌خوابی، ناهنجاری‌هـای تغذیه‌ای و بیماری‌های روحی و روانی است. در حال حاضر دانشمندان معتقدند، نزدیک به یک سوم افراد جامعه به یک بیماری روانی دچار هستند که ترس، بی‌خوابی، افسردگی و آلزایمر از شایع‌ترین آن‌ها به شمار می‌آید.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir