سرطان سینه رایج ترین فرم بدخیمی در زنان است، با آماری در حدود 70 هزار نفر در کشور که سالانه حدود هفت هزار نفر به این تعداد اضافه می شوند. علاوه بر  مراقبتها و تشخیص زود هنگام سرطان سینه، روشها و تکنیکهای زیادی وجود دارد که می تواند باعث پیشگیری از این بیماری گردد.

پستان از لایه های مختلفی از انواع بافتها تشکیل شده است؛ بافت پیوندی، بافت چربی و بافت غده ای که توسط ماهیچه های سینه ای یا صدری که در بالای قفسه سینه قرار دارند، پوشیده می شود. بافت پیوندی  چربی زیر جلدی و چربیها تعیین کننده سایز و شکل سینه می باشند.

سیستم لنفاوی به عنوان سیستم جمع آوری کننده زباله ها و مواد زائد بدن عمل می کند، تسویه و پاکسازی مناطق عفونی بدن، باکتریها، مواد زائد حاصل از سوخت و ساز و دیگر انواع مواد زائد را این سیستم بر عهده دارد. این عملکرد طبیعی بدن، مناطق مختلف اندامها  را در برابر تشکیل بافتهای ناسالم  که می توانند باعث آسیب بافتی و بیماریها گردند، محافظت می کند. تعداد 500 گره لنفاوی که در گردن، قفسه سینه، پستانها و ناحیه زیر بغل وجود دارند، گواه این مطلب است که جریان آزادانه سیستم لنفاوی تا چه میزان در حفظ سلامت سینه ها در زنان اهمیت دارد.

عوامل دیگری که می تواند در مورد سلامت سینه ها مد نظر قرار گیرد آگاه بودن زنان به موضوعاتی نظیر استرس، رژیم غذایی ضعیف، طرز ایستادن یا نشستن نادرست، آسیب ها و حتی احتمال  منزل کردن مواد زائد اضافی ششها در بافت چربی پستان ها می باشد. با اینکه مطالعات جدید هنوز ناتمام مانده اند، ولی گزارشات بیشماری وجود دارد که حاکی از نشت مواد شیمیایی موجود در خوشبو کننده های بدن( که حاوی آلومینیوم هستند)   و پارابن ها  به سینه است که این گزارشات  بطور معنی داری نشان داده اند که این مواد  باعث  افزایش رشد سلولهای سرطان سینه میشوند.  حتی  تاثیر پوشیدن سوتین بر سرطان سینه نیز مورد سوال  می باشد، زیرا  سوتین های فنری و تنگ و سفت بطور بالقوه ای جریان طبیعی لنف را محدود و متوقف می کنند.

امروزه، زنان در مورد سلامت و مراقبت از سینه های خود هوشیار شده اند و در حال تغییر رژیم غذایی و عادات ورزشی خود هستند، طوری که ماساژ درمانی را به عنوان بخشی  مهم در  برنامه روتین مراقبت از سینه و حفظ زیبایی سینه خود گنجانده اند.

تاثیر ماساژ درمانی بر سلامت پستان ها

ماساژ سینه،  چه توسط یک ماساژور حرفه ای انجام شود و چه توسط خود فرد انجام گیرد، به عنوان درمانی اساسی برای حفظ سلامت بافت پستان مورد تایید می باشد. تکنیکهای ماساژ کیفی کاربردی  نظیر تخلیه دستی لنف، ماساژ سوئدی یا ماساژ میوفاسیال می توانند بطور موثری برای تحریک جریان خون مورد استفاده قرار گیرند.

ماساژ نه تنها می تواند به جریان لنف کمک کند، جریان خون را تحریک کند، بافت پیوندی را بکشد و آرامش عمومی بدن را افزایش دهد، بلکه مطالعات پزشکی سالهای اخیر این عقیده را که استفاده از ماساژ باعث افزایش تولید هورمون طبیعی اکسی توسین می شود را حمایت می کنند. گزارشات پزشکی فراوانی نشان می دهند که هورمون اکسی توسین بطور معنی داری رشد سلولهای سرطان سینه را متوقف کرده و همراه با آن باعث تغییر در فنوتیپ سلول می گردد و به همان اندازه باعث حذف رادیکال های آزاد ناشی از فعالیت های سوخت و ساز سلولی می شود.

تاثیر بادکش درمانی بر سلامت و زیبایی پستان ها

تکنیکهایی که در بادکش درمانی و مخصوصا وکیوم سینه با استفاده از پمپهای وکیوم  استفاده می شوند مکملی فوق العاده برای تکنیکهای دستی ماساژ که در بالا بیان شد  بوده و بطور معجزه آسایی فواید بسیاری از این درمانها را تسریع می کنند. بادکش درمانی سنتی در سراسر تاریخ توسط فرهنگ ها و کشورهای مختلف  برای درمان مشکلات و بیماری هایی نظیر نیش حشرات، نیش مار، بیماریهای سیستم تنفسی و بهبود زخم ها  مورد استفاده قرار می گرفته است. 

وکیوم سینه به عنوان درمانی رایج برای بهبود مشکلات رایج در دوران شیردهی نظیر متورم شدن نوک سینه ها در اوایل دوران شیردهی یا سینه های ملتهب به کار می رفته است و منجر به ابداع پمپ های وکیوم سینه گردیده است.

وکیوم درمانی با پمپ های وکیوم  سینه یک عملکرد بالا برندگی را با حرکات پمپی تلفیق کرده و فرایند پاکسازی سیستم لنفاوی را تحریک می کند و هر گونه محدودیت  در تخلیه لنف نظیر چسبندگیها یا زخمها را از بین می برد. پاکسازی و باز شدن مسیرهای تخلیه لنف از طریق کاهش تجمع محصولات زائد که غالبا مسوول التهاب هستند،  به بهبود و جوانسازی دوباره بافت پستان  کمک می کند و به همان اندازه بدن را در تجزیه کیست های خوش خیم و بی خطر در ناحیه سینه یاری می رساند. اثبات شده است که وکیوم درمانی  دارای تاثیر سمیت زدایی فوق العاده بوده و باعث تنظیم PH خون و بافتهای اطراف می گردد.

روشهای مراقبت از پستانها  در خانه می تواند به آسانی و با استفاده از یک دستگاه وکیوم سینه یا پمپ سینه  دستی یا الکتریکی امکانپذیر گردد. استفاده از این دستگاه، فشارها و محدودیت هایی را که سوتین ها و لباسهای تنگ، استرس، سبک زندگی  مدرن  و چیزهایی که برخی اوقات نمی توان به راحتی آنها را تغییر داد و بر روی سلامت و زیبایی سینه ها تاثیر دارند را  می تواند جبران  کند.

همه زنان در هر سنی  می توانند از مزایای بیشمار وکیوم درمانی در  حفظ سلامت، زیبایی و تناسب سینه بهره مند گردند، چه این درمان توسط یک متخصص طب سنتی انجام شود و چه توسط خود فرد در منزل و توسط دستگاههای وکیوم سینه انجام گیرد، این روش باعث حفط سلامت بافت سینه شده و بهترین دفاع دربرابر سرطان سینه می باشد.

علاوه بر تاثیری که پمپ های وکیوم سینه در حفظ سلامت سینه دارند، همچنین می توانند بطور موثری باعث بزرگ شدن، بالا رفتن، خوش فرم شدن و سفتی سینه ها در زنان گردند.

برای آشنایی بیشتر با انواع پمپ های وکیوم سینه و نکاتی که در استفاده از آنها بایستی رعایت کرد و همچنین برندهای مختلف این دستگاهها مقاله آشنایی با پمپ های بزرگ کننده سینه( پمپهای وکیوم سینه) در خانمها را مطالعه کنید. 

خرید آنلاین وکیوم سینه_ دستگاهی موثر در بزرگ و سفت شدن سینه خانمها 

منبع : parsivenus.com