آکایران :مجله سلامانه - ستاره نبی زاده: روز بزرگ، خاطره انگیز و خاصی است. دوست دارید زیباتر از هر زمان دیگری به چشم بیایید. حق دارید به این دلیل که در این روز تکرارنشدنی، همه نگاه ها به شماست و به همین دلیل دوست دارید ستاره مجلس عروسی خودتان باشید.
 اگر از مدت ها قبل برای همه چیز درست و کامل برنامه ریزی کرده باشید، دغدغه نخواهید داشت و همین آرامش به زیباتر شدن شما کمک خواهد کرد اماشاید بخواهید بعضی نکته هایی را که به نظرتان ایراد می رسد، در این دقایق پایانی برای حضور در صحنه جدید زندگی برطرف کنید؛ بنابراین برای آمادگی کامل، درست 48 ساعت پیش از برگزاری جشن عروسی تان، این نکته ها راهگشاست.

آکاایران: 7 نکته تغذیه ایبنا به گزارش آکاایران : 1- خداحافظی با ذره های نهایی
اگر دچار اضافه وزن هم بوده باشید، حتما تا حالا برنامه ریزی کرده اید و فردا یا پس فردا که لباس عروسی را بپوشید، به تن تان می رقصد، اما شاید دغدغه چند گرم اضافه وزن یا نگرانی از اضافه وزن چند گرمی در فاصله این چند روز، نگران تان کرده باشد. برای این منظور سعی کنید غذاهای کم کالری اما مقوی را انتخاب و میل کنید.
منظور از توجه به مصرف غذاها، کم یا بدخوری نیست؛ بلکه به معنی مفید و مختصر خوردن است. به این ترتیب هم کالری اضافی دریافت نخواهید کرد و هم اینکه با انرژی کامل در جشن خودتان خواهید درخشید. فقط یادتان باشد در این دو روز با برنج و نان خداحافظی کنید. کنار گذاشتن این دو برای دو روز اتفاق مهمی نیست.
پیشنهاد: انواع سوپ، خوراک گوشت، مرغ و ماهی بدون چربی، آبمیوه طبیعی، آجیل های خام.
2- وعده را حذف نکنید
درست است که نگرانی اصلی شما اضافه وزن در دقیقه است. اما حذف وعده های غذایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. به این دلیل که باید در این 48 ساعت آخر انرژی کافی برای انداختن سفره عقد زیبا، سفارش گل، آرایشگاه رفتن و بدو بدوهای نهایی را داشته باشید. اگر قرار باشد در اولین قدم غش کرده و بیحال شوید، به کارهای تان نمی رسید.
علاوه بر اینکه ممکن است جایی خسته شوید و یک وعده غذای حسابی بخورید و آن وقت است که یک باره چندین کیلوکالری انرژی اضافی دریافت کرده و اتفاقی که نباید، مثل بلا روی سرتان فرود می آید؛ بنابراین بهترین راه کنترل وزن در این دقایق پایانی، آهسته و پیوسته خوردن است؛ پس همه وعده های غذایی را میل کنید اما به میزان و نوع خوراکی هایی که می خورید، دقت کنید.
پیشنهاد: صبحانه را کامل بخورید. ناهار را از غذاهای مقوی و سبک انتخاب کنید. وعده شام را بسیار ساده برگزار کنید.
,7 نکته تغذیه ای - روانی برای عروس خانم ها عروس,عروس خانم ها,سلامت,سلامت بانوان بهداشت خانم ها


3- با فیبر زندگی کنید
اگر به نظرتان همه کارها هم آماده و همه چیز عالی باشد، باز هم برگزاری مراسم بزرگ و مهمی مثل عروسی، اضطراب خودش را دارد. یکی از مشکلات ناشی از اضطراب، اختلال در عملکرد دستگاه گوارش است.
در این شرایط بعضی به یبوست و بعضی دیگر به بیرون روی دچار می شوند. اگر از گروه اول هستید، برای اینکه یبوست، باعث نفخ و تورم شکم نشود، حتما روزانه از غذاهای حاوی فیبر مانند انواع میوه و سبزی هایی که کمتر نفخ ایجاد می کنند، میل کنید. به این ترتیب مشکل یبوست برطرف خواهدشد. اگر از گروه دوم هستید، مصرف فیبر را کم کرده و از بعضی خوراکی های دیگر که به آن اشاره می شود، استفاده کنید. این نکته یادتان باشد که شربت خاکشیر، تاثیر دوگانه دارد.
پیشنهاد اول: برای جلوگیری از یبوست: انجیر، آلو، گلابی، هلو، شلیل، خیار با پوست، شربت خاکشیر.
پیشنهاد دوم: برای جلوگیری از اسهال: سیب، موز، شربت خاکشیر.
4- پروتئین بزنید
بهترین مواد غذایی برای شرایط خاص شما، مواد غذایی حیوانی و گیاهی حاوی پروتئین هستند. به این دلیل که هم کالری بالایی ندارند و هم اینکه انرژی لازم برای فعالیت روزانه شما را به خوبی فراهم می کنند؛ بنابراین سعی کنید مواد غذایی حاوی پروتئین را در برنامه غذایی تان بگنجانید. البته یادتان باشد همراه با آن حتما خوراکی حاوی فیبر میل کنید تا دچار یبوست نشوید.
پیشنهاد: ماهی بخارپز، گوشت کباب شده، مرغ گریل شده، عدسی، انواع سوپ سبک و مقوی، انواع آجیل خام. همراه غذاهای پروتئینی سالاد کاهو یا سالاد شیرازی میل کنید.
تناسب اندام


5- آب بنوشید
یکی از راهکارهای جلوگیری از اضافه وزن، بهبود کیفیت پوست و شادابی و لطافت آن و تنظیم عملکرد دستگاه گوارش، نوشیدن آب کافی است. بنابراین از صبح که چشم تان را باز می کنید، حواس تان به نوشیدن آب باشد. به این ترتیب در فاصله این دو روز، همه نکته هایی که به آن اشاره شد، محقق شده و سالم و سر حال تر از اهمیشه سر سفره عقد حاضر خواهید شد.
پیشنهاد: صبح را با نوشیدن یک فنجان آب خنک همراه با چند حلقه لیموترش آغاز کنید. در طول روز، بطری آب همراه تان باشد و هرازگاهی جرعه ای از آن بنوشید.
6- مشکوک ها را کنار بگذارید
اگر تا به حال خوراکی، نوشیدنی یا غذایی را امتحان نکرده اید، در این روزهای پایانی، سراغ این کار نروید. کافی است به خوراکی یا نوشیدنی حساسیت نشان بدهید. آن وقت است که باید فقط به فکر رفع و رجوع مشکل پیش آمده باشید. بنابراین به هیچ عنوان 48 ساعت پیش از برگزاری مراسم عروسی، سراغ مصرف هیچ خوراکی تازه ای نروید.
پیشنهاد: توصیه خاصی نیست جز اینکه این 48 ساعت به پیشنهاد هیچ کس گوش نکنید و برنامه عادی زندگی را از نظر خورد و خوراک رعایت کنید.
,7 نکته تغذیه ای - روانی برای عروس خانم ها عروس,عروس خانم ها,سلامت,سلامت بانوان بهداشت خانم ها


7- برای خودتان باشید
اگر خدا بخواهد، از دو روز دیگر، کسی را که عاشقانه دوستش داشته اید، تا ابد همراه و هم قدم هر لحظه تان خواهد بود، بنابراین شاید بهتر باشد این دو روز کمی از هم فاصله بگیرید و بیشتر ارتباط تان تلفنی باشد، چون فرصت خواهید داشت که در خلوت خودتان با آرامش برنامه ریزی کنید.
برای کاهش و کنترل اضطراب و البته جلوگیری از اضافه وزن در این دقایق پایانی، پیاده روی کنید. این کار هم باعث هضم بهتر غذا، جلوگیری از وزن گیری بی دلیل و مهم تر از همه کاهش و کنترل اضطراب تان خواهد شد. بد نیست برای اینکه در حین پیاده روی هجوم کارها و افکار اذیت تان نکند، به موسیقی مورد علاقه تان هم گوش کنید تا کاملا آرام و سبک شوید.
پیشنهاد: یک ساعت پیاده روی هنگام صبح و یک ساعت هنگام عصر. اگر فرصت کافی دارید، شنا هم انتخاب خوبی است. غوطه ور شدن در آب خنک استخر و در کنار آن سونا و جکوزی می تواند به آرامش جسم و روان کمک کند.

منبع : عروس خانم ها