آکاایران: وظیفه ویتامین ها کمک به تشکیل و بازسازی گلبول های قرمز خون، استخوان ها و بافت ها، کمک به حفظ سلامت لثه، تقویت رگ های خونی، کاهش کبودی... است.
اسیدهای چرب ضروری
کمک به ساخت سلول ها، تنظیم سیستم عصبی، تقویت دستگاه قلبی عروقی، ایمنی بدن، کمک به جذب مواد مغذی در بدن، ضروری برای عملکرد مناسب مغز، سلامت دید.
آهن

ضروری برای ساخت هموگلوبین، عنصر حمل کننده ی اکسیژن در خون، عنصر نگه دارنده ی اکسیژن در ماهیچه ها. کمبود آهن سبب کم خونی می شود که منجر به خستگی، ضعف و ناتوانی خواهد شد.

آکاایران: ویتامین های مورد نیاز کودکان کدامند؟


منیزیم

قوی نگه داشتن استخوان ها، ثبات ضربان قلب، پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن، حفظ ماهیچه ها و کمک به عملکرد اعصاب.
پتاسیم

کنترل تعادل آب بدن، همراه با سدیم، که به تناسب فشارخون کمک می کند. کمک به عملکرد ماهیچه ها و ضربان قلب، کاهش خطر سنگ کلیه و پوکی استخوان در سنین بالاتر.
ویتامینA

ایفای نقشی مهم در بینایی و رشد استخوان، کمک به حفاظت از بدن مقابل عفونت ها، ارتقای سلامت و رشد سلول ها و بافت های بدن از جمله مو، ناخن و پوست.


ویتامین C

کمک به تشکیل و بازسازی گلبول های قرمز خون، استخوان ها و بافت ها، کمک به حفظ سلامت لثه، تقویت رگ های خونی، کاهش کبودی و کمک به درمان آن، بهبود سیستم ایمنی، جلوگیری از عفونت ها. کمک به جذب آهن در بدن توسط غذاهای غنی از آهن.
ویتامین D

کمک به جذب مواد معدنی مانند کلسیم و ساخت دندان و استخوان های قوی، ضروری برای تراکم توده ی استخوانی و رشد بالقوه، کار کردن مانند یک هورمون در بدن با نقش سلامت سیستم ایمنی، تولید انسولین و تنظیم رشد سلول.
ویتامین E

محدود کردن تولید رادیکال های آزاد که باعث آسیب به سلول ها می شوند. ضروری برای ایمنی بدن، بازسازی DNA و دیگر فرآیندهای سوخت وساز.
روی

موردنیاز برای بیش از 70 درصد آنزیم ها برای کمک به هضم غذا و سوخت وساز، ضروری برای رشد بدن.

منبع :