بسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه باید بدانند که با رعایت برخی نکات ساده، دیگر این بیماری پایان زندگی زناشویی آنها نیست.سلامت – مجله اینترنتی آنا ایرانبسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه باید بدانند که با رعایت برخی نکات ساده، دیگر این بیماری پایان زندگی زناشویی آنها نیست.

دکتر نیرومنش متخصص زنان و زایمان در گفتگویی گفت: متأسفانه سرطان سینه روز به روز در حال افزایش و سن شیوع آن روز به روز کاهش می یابد.

وی افزود: از آن جای که سینه عضوی است که در خارج از اعضای داخلی بدن قرار گرفته به راحتی قابل معاینه است و در بسیاری از موارد با تشخیص زود و درست می توان مراحل درمانی موفقی را برای بیماری های آن رقم زد.

دکتر نیرومنش عنوان کرد: بسیاری از بانوان مبتلا به این بیماری در صورتی که به موقع به پزشک برای درمان سرطان سینهمراجعه کنند می توانند زندگی کاملاً طبیعی و حتی طول عمر طبیعی داشته باشند. معمولاً بعد از تشخیص این بیماری استرسی علاوه بر فرد به خانواده وارد می شود و حتی اطرافیان او برای چکاپ و درمان سریع نزد پزشک می روند که این مسائل طبیعی است.

وی بیان کرد: در اکثر موارد برای درمان سرطان سینه جراحی انجام می شود و سپس درمان هایی تکمیلی به صورت شیمی درمانی و رادیوتراپی توصیه می گردد منتها هرچه قدر این بیماری زودتر تشخیص داده شود عمل جراحی و شیمی درمانی سبک تر و تغییر شکل ظاهری سینه کمتر خواهد شد.

این متخصصان زنان و زایمان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که عمل سختی هم برای درمان انجام و در طی آن سینه برداشته شود وقتی بهبودی کامل و درمان های تکمیلی حاصل شود پزشکان زیبایی با گذاشتن پروتز و غیره می توانند تا حدی سینه را به فرم اولیه خود برگردانند این مسائل از نظر هورمونی و زندگی در آینده برای فرد تغییر اساسی ایجاد نمی کند و فرد با حفظ روحیه و داشتن رژیم غذایی مناسب می توانند زندگی عادی داشته باشد و حتی از تأثیرات منفی این موضوع روی روابط زناشویی هم بکاهد.

منبع :