bxs1


اگر بعد از خوردن برخی خوراکی ها مانند مارچوبه متوجه بوی بد واژن تان شده اید حتما این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید که برخی خوراکی ها را باید به خاطر واژن تان بخورید و برخی را نباید بخورید.

bxs2bxs3

به گفته دکتر ماری راسرMary Rosser، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Montefiore در نیویورک، واژنهای سالم یک pH اسیدی طبیعی دارند و همچنین یک میزبان خوب برای باکتری های سالمی هستند که جلوی عفونت واژن را می گیرند و همه چیز را به همان صورتی که طراحی شده نگه می دارند.اما غذاهایی که می خورید می تواند بر این PH تاثیر گذاشته و حتی باعث تغییر بو یا مزه این قسمت شود.

مواد غذایی که باعث بوی بد واژن و خوشبو شدن واژن می شوند و چرا؟ مواد غذایی که باعث بوی بد واژن و خوشبو شدن واژن می شوند و چرا؟

bxs4

- پیاز
- سیر 
- گوشت قرمز 
- لبنیات
- مارچوبه
- بروکلی
- الکل 
همه این خوراکی ها می توانند بر تعادل طبیعی PH واژن تاثیر بگذارند و باعث بد بو شدن آن شوند.

bxs5

در صورتی که میو ها و آب میوه ها می توانند همه چیز را برای زنان دلنشین تر نمایند. ولی این تغییرات هر چه که باشد تنها 2 تا 3 روز بعد از خوردن دوام خواهند داشت. بنابراین وقتی صحبت از خوردن برای شما دو تا می شود ( شما و واژنتان ) به پیشنهاد راسر بهتر است از میوه های تازه، سبزیجات، غلات کامل و مقدار زیادیآب استفاده کنید. و اگر به ماست یونانی علاقه دارید که چه بهتر. " ماست حاوی پروبیوتیک های فعال و کشت شده است و ممکن است به ثابت ماندند PH اسیدی واژن و تعادل آن کمک کند. "

bxs6

زنان با قند خون ناشتا ناشی از دیابت ممکن است در معرض خطر ابتلا به عفونت های مخمری واژن باشند.

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

.

منبع : seemorgh.com