آکاایران: همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

اندام تناسلی مردان و زنان مو دارد، موهایی ک معمولا ما در صدد از بین بردن آن ها هستیم و تقریبا همه زوج ها علاقه دارند که هنگام رابطه جنسی و برهنه بودن دارای اندام تناسلی فاقد مو باشند. موهای زائد اندام تناسلی دغدغه بسیاری از زنان است. در این مطلب تعدادی از سئوالات شما در مورد موهای زائد اندام تناسلی زنان را پاسخ می دهیم.

«خانم اضافه ات را هم می اندازی؟» این پرسش را زنانی که برای «اپیلاسیون» یا همان «مومک انداختن» به آرایشگاه ها مراجعه می کنند زیاد شنیده اند. به ناحیه تناسلی زنان در آرایشگاه های ایران «اضافه» می گویند و به موهای بدن زنان «زائد».

نیک شو، تا چه حد با موهای زائد خود آشنایی دارید؟ شایعات زیادی در مورد موهای زائد اندام تناسلی زنان وجود دارد، به همین دلیل به کارشناسان متوسل شدیم تا حقیقت ها را از باور های غلط جدا کنیم.

موهای زائد اندام تناسلی جلوی ابتلا به بیماری های مقاربتی را می گیرند

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهمهمه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

حقیقت: در واقع کاملا برعکس است. موهای زائد اندام تناسلی محل پرورش باکتری هستند. به گفته دکتر وندی اسکیو (Wendy Askew) متخصص زنان و زایمان در موسسه بهداشت زنان سنت آنتونیو، فاقد شک اندام تناسلی فاقد مو تمیز تر است، چون موهای زائد محلی برای رشد باکتری ها فراهم می کنند. در حالی که محققان در مورد باکتری های موهای زائد اندام تناسلی زنان به طور خاص مطالعه ای انجام نداده اند، اما مطالعات وجود مقدار هشدار دهنده باکتری ها را در ریش های بلند، نشان داده اند.

با این حال هنوز هم بسیاری از زنان به اشتباه تصور می کنند که موهای بلند آن ها را از ابتلا به زگیل تناسلی و سایر بیماری های مقاربتی که در اثر تماس پوست با پوست منتقل می شوند، محافظت می کند. به گفته دکتر سجال شاه (Sejal Shah) متخصص پوست، وجود موهای زائد در اندام تناسلی می تواند به رشد ویروس های کمک کند. یک مطالعه چینی نشان داد که، مردانی که ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) روی موهای اندام تناسلی خود داشتند، این ویروس را به شریک جنسی خود انتقال داده بودند.

موهای زائد اندام تناسلی، لذت رابطه جنسی را کاهش می دهند

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهمهمه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

حقیقت: این مورد از زنی تا زن دیگر متفاوت است. بسیاری از افراد فکر می کنند که موها باعث کمتر شدن اصطکاک بین دو طرف لبه های واژن شده و حس رابطه داشتن را کمی آرام تر می کند (و موهای زائد به محافظت از اندام تناسلی کمک می کنند)، ولی برخی از زنان حس می کنند که فاقد موهای زائد احساس قوی تری پیدا می کنند.

در تئوری فاقد وجود حائل، تحریک مستقیم تری دریافت می کنید. که بستگی به ترجیح زنان به میزان تحریک دارد و این که چقدر تحریک و فشار برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند که ممکن است وجود موها باعث بهتر شدن یا کمتر شدن حس شان شود. بنابراین کاری که حس بهتری به شما می دهد را انجام دهید.

رنگ موهای زائد اندام تناسلی با رنگ موی سرتان یکی است

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهمهمه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

حقیقت: از قدیم بیان این مساله خجالت آور بوده است، ولی اگر می خواهید بدانید برای پیش بینی دقیق تر بهتر است به رنگ ابروی فرد نگاه کنید. در اغلب موارد رنگ موهای زائد اندام تناسلی به رنگ ابروها شباهت دارد، البته کمی پر رنگ تر.

موهای زائد اندام تناسلی حس جنسی طرف مقابل را از بین می برد

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهمهمه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

حقیقت: از لحاظ تکنیکی این مساله به شریک زندگی شما وابسته است، ولی شواهدی وجود دارد که موهای زائد می تواند تحریک کننده حس جنسی باشند، زیرا سرشار از فرومون هستند. غدد چربی (sebaceous glands) که در پوست های مودار بسیار شایع هستند، ماده ای فاقد بو ترشح می کنند که با باکتری های روی پوست مان مخلوط شده و بویی به نام فرومون (pheromone) در هوا منتشر می کنند. اگر موهای زائدتان بلند باشد بوی بیشتری خواهید داشت زیرا جمعیت باکتری ها در این اندام بیشتر می شوند. افرادی که حساسیت بالایی دارند، ممکن است به این بو جذب شوند.

رشد موهای زائد اندام تناسلی هیچگاه متوقف نمی شود

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهمهمه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

حقیقت: خوشبختانه رشد طول موهای زائد اندام تناسلی زمانی که به اندازه خاصی برسند، متوقف می شوند. در حدی خاص رشدشان متوقف شده و در همان اندازه می مانند و سپس ریخته و موهای نوین جایگزین شان می شوند. طول آن ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است، ولی اغلب رشدشان از ۱ سانتی متر تا ۵ سانتی متر متوقف می شود.

در طول زمان ممکن است باریک تر شوند. باریک شدن موهای زائد را معمولا در زنان یائسه و کسانی که کمبود هورمون دارند، مشاهده می کنیم. اکثریت این زنان نه تنها ضخامت موهایشان را از دست می دهند، بلکه ممکن است کاملا موهای اندام تناسلی شان بریزد و در برخی موارد موهایشان پراکنده تر و باریک تر و کوتاه تر می شوند.

اگر پوستی حساس دارید نباید موهای اندام تناسلی تان را بتراشید

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهمهمه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

حقیقت: ممکن است لازم باشد دیدگاه خود را تغییر دهید. اگر فاقد استفاده از کرم اصلاح و از نزدیک موهایتان را شیو کنید، احتمال این که بیشتر در معرض خراشیده شدن یا بریدن پوست تان باشید، هست. بعد از آن باکتری هایی که به صورت طبیعی در این اندام زندگی می کنند، از طریق خراش های ایجاد شده وارد پوست شده و باعث ایجاد عفونت و جوش می شوند. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل از کرم های اصلاح ملایم استفاده نمایید، یا از سایر روش های مو زدایی مثل اپیلاسیون و لیزر استفاده کنید.

woman-shaving

اما به راستی آیا این اندام ها و این مو ها اضافه یا زائداند؟

پژوهش هایی که همه در سال ۲۰۱۴ با عناوینی مثل«عوارض اپیلاسیون برای از بین بردن موهای ناحیه تناسلی» در مجله های علمی مختلف در آمریکا، از جمله «ژورنال آمریکایی زنان و زایمان» منتشر شده اند، به زنان هشدار می دهند که از بین بردن موهای ناحیه تناسلی به وسیله تیغ زن یا مومک انداختن برای سلامت آن ها مضر است

قطعاً از بین بردن موهای ناحیه تناسلی نشانی از پاکیزگی یا سلامت نیست و این مو ها نباید موجب شرمندگی و خجالت زنان شوند

بیشتر این پژوهش های نتیجه تحقیقات میدانی پژوهشگرانی است که در کلینیک های بهداشت و درمان و زنان و زایمان در آمریکا، میان زنان پرسش نامه پخش کرده اند یا پرونده های خاص مرتبط با عفونت ناشی از اپیلاسیون را بررسی کرده اند.

این پژوهش ها نشان می دهند که تیغ زدن یا مومک انداختن موهای ناحیه تناسلی، می تواند منجر به خراش های سطح پوستی، عفونت های پوستی، کیست های چرکی زیرپوستی و برخی از بیماری های مقاربتی مانند زگیل تناسلی، هرپس یا زونا شود.همه این پژوهش ها تأکید کرده اند که در مواردی که بیمار مبتلا به شپش ناحیه تناسلی است، از بین بردن موهای ناحیه تناسلی از راه های جلوگیری شیوع بیماری است.

تیغ زدن و مومک انداختن چرا ضرر دارد؟

پژوهش های میدانی نشان می دهند که ۸۷ درصد از زنان آمریکایی موهای ناحیه تناسلی بدن خود را به وسیله تیغ زدن یا مومک انداختن از بین می برند. اما آنچه شگفتی آور است این است که ۶۰ درصد از این زنان، به خاطر از بین بردن موهای ناحیه تناسلی دچار حداقل یک عارضه بهداشتی شده اند.

پوست ناحیه تناسلی بدن یکی از لطیف ترین قسمت های بدن است که تیغ زدن یا مومک انداختن این قسمت موجب ایجاد سوختگی پوست، آلرژی، کهیر، خراش لایه بیرونی پوست، سایش اپیدرم و کاهش نامرئی پوست، افزایش موهای زیر پوستی، افزایش رشد آبسه ها و کیست های عفونی، افزایش احتمال عفونت قارچی و گسترش و انتقال امراض مقاربتی جنسی می شوند. به طور ویژه، پژوهش ها نشان می دهند که زنانی که موهای تناسلی خود را می کنند یا می بُرند، در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به زگیل تناسلی قرار دارند.

تجارت مومک انداختن ناحیه تناسلی زنان بیشتر بر سلیقه و امیال دیگری به عنوان شریک جنسی استوار است تا نیاز ها و راحتی خود زنان. متخصص های اپیلاسیون در بازار مومک اندازی به روش برزیلی، موهای ناحیه تناسلی زنان را به شکل های مختلف پیرایش می کنند و این شکل ها هرکدام توصیف مخصوص خود را دارد. زیر تصویر مربوط به شکل «گلاس مارتینی» نوشته شده است: [شریک جنسی مرد شما] یک گیلاس دیگر سفارش خواهد داد.

تجارت مومک انداختن ناحیه تناسلی زنان بیشتر بر سلیقه و امیال دیگری به عنوان شریک جنسی استوار است تا نیاز ها و راحتی خود زنان. متخصص های اپیلاسیون در بازار مومک اندازی به روش برزیلی، موهای ناحیه تناسلی زنان را به شکل های مختلف پیرایش می کنند و این شکل ها هرکدام توصیف مخصوص خود را دارد. زیر تصویر مربوط به شکل «گلاس مارتینی» نوشته شده است: [شریک جنسی مرد شما] یک گیلاس دیگر سفارش خواهد داد.

بیشتر این زنان از روش تیغ زدن استفاده می کنند. اپیلاسیون فقط دردناک نیست، بلکه مثلا در کشور آمریکا مومک انداختن گران قیمت و وقت گیر هم است. برای زنان آمریکایی ارزان تر است که موهای ناحیه تناسلی را خودشان فاقد مراجعه به سالن های اپیلاسیون از بین ببرند.

زنانی که اضافه وزن دارند یا از بیماری چاقی رنج می برند، دو برابر بقیه زنان ممکن است به عوارضی که ذکر شد، دچار شوند. زنان چاق معمولاً پوست بیشتری دارند و جمع شدن لایه لایه های پوست روی هم امکان رشد قارچ، باکتری و دیگر عوامل بیماری زا را محتمل تر می کند.

زنان برای مشکلات ناحیه تناسلی به پزشک مراجعه نمی کنند

یکی از این پژوهش ها که در فاصله آوریل تا ژوئن ۲۰۱۲ در یک درمانگاه دولتی در تگزاس انجام شده است، نشان می دهد که در میان ۳۳۳ زنی که در این پژوهش میدانی شرکت کردند، تنها چهار درصد آن ها حاضر شده اند برای عوارض ناشی از تیغ زدن یا مومک انداختن ناحیه تناسلی به پزشک یا درمانگر مراجعه کنند.

بیشتر این زنان ترجیح داده بودند مشکلات ناحیه تناسلی خود را، در فضای شخصی خود حل کنند. آن ها از کرم های ضد حساسیت، ضد قارچ، و آنتی بیوتیک های موضعی استفاده کرده بودند و در برخی موارد کیست های پوستی را خود استخراج کرده بودند.رشد زیرپوستی مو ها موجب ایجاد کیست ها و آبسه های عفونی می شود. تیغ زدن و مومک انداختن میزان موهای زیرپوستی را افزایش می دهد.

رشد زیرپوستی مو ها موجب ایجاد کیست ها و آبسه های عفونی می شود. تیغ زدن و مومک انداختن میزان موهای زیرپوستی را افزایش می دهد

به دلیل اینکه موهای ناحیه تناسلی به طور کلی در لایه های پر شیب و خم بدن رشد می کنند، این لایه ها مکان های مناسبی برای رشد میکروب ها یا موهای زیرپوستی هستند. رشد موهای زیرپوستی خود می تواند موجب عفونت پوستی و تولید کیست و آبسه شود که در مواردی استخراج آن ها از بدن نیاز به جراحی دارد.

مومک انداختن هم معمولاً با شیره غلیظ شده شکر و آب لیمو انجام می شود و قبل از انجام اپیلاسیون این شیره برای چسبندگی بیشتر داغ می شود. در بسیاری از موارد گرمای شیره موجب ایجاد سوختگی پوستی می شود که در ناحیه تناسلی به عفونت منجر می شود.

زنان چرا موهای تناسلی خود را از بین می برند؟

کسی تاکنون سنت از بین بردن موهای تناسلی را تاریخ نگاری نکرده است و مشخص نیست که آیا زنان قاجار که موهای صورت خود را به نشان زیبایی نگه می داشتند و گاهی حتی تیره تر هم می کردند، با موهای تناسلی خود چه می کردند.اما تمام زنانی که در ایران به روش سنتی خواستگاری ازدواج کرده اند می دانند که قسمتی از برنامه آرایشگران برای نوعروسان مومک انداختن کل بدن آن ها از جمله «اضافه» یا همان ناحیه تناسلی است. به دلایلی زیبایی زن در مو نداشتن اوست و موهای ناحیه تناسلی به ویژه زمانی که قرار است به این ناحیه توجه جنسی شود، ناگهان اهمیت ویژه ای پیدا می کنند.

بعبارتی، آن چیز که قرار است اضافه باشد به دلیل توجه جنسی دیگری به ناحیه تناسلی ناگهان دیگرعضوی زیادی نیست، اهمیت پیدا می کند و موهای آن هم بنا به عرف زیبایی شناسی، زائد محسوب شده و کنده می شوند.تاریخ کندن موهای تناسلی زنان اما بسیار قدیمی تر از ایران معاصر است. مصریان باستان موهای تناسلی را برای زنان زشت می دانستند و با استفاده از مومک و تیغ های ساخته شده از سنگ چخماق، این مو ها را از بین می بردند. سنت های مشابه بین یونانیان باستان هم زیبایی را در بدن صاف و صیقلی می دید.

اما آیا انسان معاصر، با وجود پژوهش های مختلف پزشکی باید با ارزش های زیبایی شناسی باستانی زندگی کند؟ چه قدرت هایی زنان را ناچار می کنند که بخواهند درد مومک اندازی و عوارض ناشی از تیغ زدن موهای تناسلی را تحمل کنند؟

موهای ناحیه تناسلی زائد نیستند

نه ناحیه تناسلی زنان عضوی «اضافه» است و نه موهای آن. موهای ناحیه تناسلی به درد می خورند. آن ها مانند کوسنی پر از مو وظیفه این را دارند که از پوست ناحیه تناسلی در برابر اصطکاک، رطوبت اضافی، آسیب، نفوذ باکتری ها و دیگر عوامل بیماری زا محافظت کنند. این به طور کلی وظیفه مو در بیشتر سطح پوستی بدن است و در نواحی تناسلی که تراکم مو بالا می رود، این وظیفه پرخطر تر است.قطعاً از بین بردن موهای ناحیه تناسلی نشانی از پاکیزگی یا سلامت نیست و این مو ها نباید موجب شرمندگی و خجالت زنان شوند.

بیشتر متخصص ها به زنان توصیه می کنند که اگر از داشتن موهای تناسلی خود از لحاظ روانی رنج می برند، این مو ها را با قیچی یا ماشین های پیرایش الکتریکی زنانه کوتاه کنند اما به طور کامل نکنند یا نبُرند.

مطالب بیشتر:

۵۰ نکته جالب درباره واژن اندام تناسلی خانم ها

دختری که آلت تناسلی مرد متجاوز به خود را برید

حکم خوردن آلت تناسلی مرد و زن از نظر شرعی چیست؟

آموزش ماساژ آلت تناسلی مردان برای تحریک بیشتر

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

.

منبع : niksho.com