آکاایران: آموزش تهیه معجون رازیانه عالی برای دردهای شدید قاعدگی

bxs1

دردهای شدید قاعدگی , روزهای قاعدگی، روزهایی هستند که به سهولت سپری نمی‏ شوند ودر بیشتر مواقع با درد و ضعف همراهند، بهمین علت پای قرص ‏های مسکن مانند ژلوفن، بروفن و… به میان می‏ آید.

اما فراموش نکنید که داروهای گیاهی دراین زمان نقش بسزایی ایفا می کنند و عوارض مواد شیمیایی را هم ندارند. رازیانه ازآن دست گیاهانی است که قادر است انقباض های قاعدگی را کنترل و تنظیم کند. یکی دیگر از مزیت‏ های این گیاه دراین زمان کاهش درد قاعدگی است.

با نوشیدن این معجون، به علت ترکیب نشاط آوری که دارد، می ‏توانید با خیال آسان به کارهای روزمره تان بپردازید.

مواد لازم برای معجون رازیانه برای 1 نفر :

آموزش تهیه معجون رازیانه عالی برای دردهای شدید قاعدگیآموزش تهیه معجون رازیانه عالی برای دردهای شدید قاعدگی

دردهای شدید قاعدگی

طرز تهیه معجون رازیانه :

تخم رازیانه را بکوبید و فراموش نکنید که باید کاملا به پودر مبدل شود وحتی دانه ای ازآن نکوبیده باقی نماند.

تمام مواد را داخل میکسر بریزید. اما فراموش نکنید که این معجون به علت موادی که دارد باید بیشتر از معجون‏های قبلی معرفی شده داخل میکسر هم زده شود. شاید بین 15 تا 20دقیقه زمان برای مخلوط شدن مواد باهم کافی باشد. چون هویج، سیب و کرفس به سهولت با یکدیگر مخلوط نمی‏ شوند.

این معجون به علت داشتن گیاه رازیانه می‏تواند نقش یک آبمیوه درمانی برای روزهای قاعدگی بانوان را داشته باشد. فراموش نکنید که کرفس و رازیانه به علت دارا بودن ماده «فیتواستروژن»  «ماده ای شبیه هورمون زنانه» قادر هستند اختلال های ناشی از خون ریزی و اسپاسم‏های قاعدگی را کاهش دهند.

همینطور وجود زنجبیل دراین معجون نشاط آور است. این مزیت برای روزهای قاعدگی که بیشتر بانو‏ها کسل و بی حوصله هستند، می ‏تواند نقش بسزایی داشته باشد.

برچسب ها: درد قاعدگی, رازیانه
.

منبع : talab.org