آکاایران: انجام دادن این کارها با واژن خانم ها ممنوع

در زمینه بهداشت واژن و همچنین سلامت جنسی خانم ها بسیاری از نکات هستند که باید رعایت گردند و ما در این مطلب آن ها را به شما آموزش می دهیم.با وجود این حقیقت پذیرفته شده جهانی که واژن شما می تواند از خودش مراقبت و خود را پاکسازی کند، هنوز هم هستند خانمهایی که با روشهایی من در آوردی و سرخود، سعی در پاکسازی این بخش از بدن خود را دارند. امروز در این مقاله، با چهار حرکت کاملا اشتباهی که بین زنان رایج است آشنا می شوید.

از بخار دور بمانید (توصیه های گوینت در مورد واژن را نادیده بگیرید)

به گزارش نیک شو، ما همیشه به دنبال توصیه هایی هستیم که زندگیمان را بهتر کند و سالم تر نگاه داریم. ولی زمانی که گوینت پالترو Gwyneth Paltrow ، بازیگر هالیوود شروع به ارائه توصیه های اشتباهی برای زنان کرد، خیلی ها از مسیر درست منحرف شدند. واژن شما فرش نیست که برای تمیز کردنش به بخار نیاز داشته باشید.

پالترو عنوان کرده بود که برای بهداشت واژن خود از بخار استفاده میکند و گفته بود روی یک صندلی کوچک می نشیند و با ترکیبی از مادون قرمز و بخور درمنه mugwort رحم خود را پاکسازی میکند. با این کار انرژی تخلیه شده و سطح هورمون های زنانه متعادل میشود. دکتر راکل داردیکRaquel Dardik، مددکار، دانشیار گروه زنان و زایمان مرکز پزشکی NYU Langone، نظر کمی متفاوتی دارد: بخور دادن به هیچ وجه مقدور نیست زیرا ممکن است شما واژن را بسوزانید.

خود درمانی همیشه نتیجه بدی دارد

کرم های واژینال یا شیاف هایی که برای عفونت مخمری معمولا فاقد نسخه استفاده می شوند یا گاهی برخی خانم ها روشهای خانگی را برای مقابله با عفونت قارچی واژینال استفاده میکنند، کاملا اشتباه است. به گفته داردیک Dardik شما هرگز نباید با داروهای خانگی مثل، سیر، یا روغن درخت چای، خود درمانی کنید.

”حداقل با دست خودتان مشکلی به مشکل قبلی نیفزایید. آیا ممکن است اوضاع بدتر شود؟ بله حتی ظاهر واژنتان را هم ممکن است زشت کنید”.دکتر داردیک: من شاهد ایجاد سوختگی هایی به خاطر انجام خودسرانه پیشنهادات اینترنتی توسط خانم ها بوده ام، و سوختگی شیمیایی داخل واژن چیزی نیست که کسی دلش بخواهد آن راتجربه کند.“

قرار دادن اشیا خارجی در واژن ، ظاهرا که مشکلی ندارد تا زمانی که برایتان مشکل ساز شود

پیش تر شما فکر میکردید که این چیزها مجاز به رفتن داخل واژن هستند، تامپون tampon، روغن، وسایل پیشگیری از حاملگی، فنجان قاعدگی و… یا هر وسیله ی خارجی و دست ساز انسان حتی اگر تمیز و شسته شده باشند را باید از آلت تناسلی زنانه دور نگه دارید . بافت واژن بسیار حساس است و استفاده از هر وسیله ای باعث ایجاد تحریک پذیری شدید خواهد شد.

شستن واژن را واقعا باید کنار بگذارید

خودتان از قبل میدانید ولی محض اطلاعتان باید بگوییم: این پایین قرار نیست بوی نسیم گرمسیری بدهد! به گفته دکتر کنستانس یانگ Constance Young، استادیار دانشگاه پزشکی گروه زنان و زایمان کلمبیا ”محصولات مخصوص شستشوی واژن دقیقا بر خلاف میکروبیوم (ریزاندامگان همزیست) طبیعی واژن عمل میکنند و این باعث می شود که واژن بیشتر به عفونت حساس شود.

“ما نمی خواهیم به شما بگوییم که واژن مثل یک سیستم خودکفا، خودش را پاکسازی می کند، خودتان قبلا از این موضوع اطلاع دارید، بلکه میخواهیم دست از انجام روش های سرخود برای تمیز کردن واژن بردارید. واژن به دلیل وجود باکتری های لاکتوباسیاس lactobacillus bacteria موجود در آن محیطی با PH متعادل و مخصوص به خود دارد.

وقتی از شوینده ها برای واژن استفاده میکنید اسیدیته نرمال محیط را به هم زده و خنثی میکنید و در نتیجه واژن قادر به محافظت از خود نخواهد بود. میدانیم که الان به چه چیزی فکر میکنید: اگر اینقدر بد است پس چرا این همه محصول متفاوت برای شستشوی واژن در بازار وجود دارد؟ به گفته یانگ ” همه این محصولات صرفا برای بازاریابی و افزایش سود است و هیچ پایه علمی ای برای آن ها موجود نیست، درست مثل خوشبو کننده های هوا البته برای یک محیط بسیار خصوصی تر.”

بهترین روش شستشوی واژن چیست؟

اگر حس میکنید واقعا نیاز به شستشوی واژن دارید و احساس خوبی به شما می دهد از روش هایی که مطمئن است استفاده کنید. تعجب نکنید بهترین روش شستشوی واژن استفاده از آب و صابونه فاقد عطر است، آن هم فقط برای شستشوی قسمتهای خارجی.

.

منبع : niksho.com