آکاایران: مشکلی به نام بوی بدن واژن خانم ها و راه حل آن

برخی اوقات خانم ها بوی بدی را در واژن خود حس می کنند یا هنگامی که شریک جنسی آن ها قصد رابطه دهانی دارد این امر را متوجه می شود. ما علت این عارضه و راه های درمان آن را به شما خواهیم گفت. بوی بد واژن می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس خانم ها و همچنین مشکل در رابطه جنسی شود.

اگر واژن بوی عجیبی داشته باشد؟

اگر واژن بوی تند یا نامطلوبی داشته باشد، راه برطرف کردن آن دوش گرفتن نیست. به جای آن، باید نزدیک کارشناس مراقبت بهداشتی بروید. تغییر در بوی واژن می تواند نشانه برخی بیماری های آمیزشی یا دیگر مشکلات مربوط به سلامت مهبل باشد. دوش واژنی نه تنها راه درمان بیماری های آمیزشی نیست، بلکه درواقع می تواند آن ها را تشدید کند. در مقابل، پزشک با بررسی که انجام می دهد می تواند به یافتن راهی برای برطرف کردن بو به روشی سالم کمک کند. این کار می تواند از درمان بیماری آمیزشی گرفته تا تعویض لباس زیری باشد که می پوشید.

اگر بوی واژنتان تغییر می کند، بهتر است علت را پیدا کنید. تغییر در بو ضرورتاً به معنی مبتلا بودن به بیماری آمیزشی نیست. باوجوداین، درمان ریشه ای این مشکل بهتر از صرفاً پنهان کردن تغییر بو با مواد معطر یا درمان های موقتی است.

دوش واژن

دوش واژن به عمل شستن واژن گفته می شود. زنان با فرهنگ های مختلف از روش ها و محصولات مختلفی برای دوش واژن استفاده می کنند. برخی از آب ساده و برخی از آب و سرکه استفاده می کنند. هنوز هم بسیاری از افراد از مواد ضدعفونی کننده یا محلول های دیگر استفاده می کنند. دوش ممکن است صرفاً شامل آب کشیدن با مایع شستشو باشد. همچنین ممکن است فرستادن مایع با فشار زیاد به داخل واژن با استفاده از یک وسیله باشد.

مشکلی به نام بوی بدن واژن خانم ها و راه حل آنمشکلی به نام بوی بدن واژن خانم ها و راه حل آن

بسته به نوع روش ها یا محصولات مورداستفاده، ریسک های احتمالی متفاوت خواهد بود. استفاده از آب معمولی به طو ساده شستن ایمن ترین روش است. بازهم، حتی این نوع معتدل دوش را بیش از پزشکان توصیه نمی کنند. در مقابل، دوش گرفتن با هر نوع روشی که احتمال دارد مایع را با فشار به گردن رحم و بالاتر به داخل رحم وارد کند به طور خاص پرمخاطره است.

توجه: دوش های دارویی که پزشک تجویز می کند مسئله ای جداست. اگر پزشکتان دوش دارویی تجویز کند، باید طبق دستور استفاده کنید.

چرا نباید دوش واژنی انجام دهم؟ آیا دوش گرفتن بد است؟

اساساً، دوش واژنی برای سلامت خوب نیست چون تعادل شیمیایی و میکربی طبیعی واژن را برهم می زند. این امر می تواند به طور بالقوه منجر به التهاب باکتریایی یا دیگر عفونت های باکتریایی شود. دوش گرفتن همچنین ممکن است با فشار عوامل بیماری زا را داخل گردن رحم ببرد و باعث عفونت های رحمی شود.دوش ها تنها فلور واژنی را بر هم نمی زنند. مواد شیمیایی مورداستفاده در بسیاری از دوش های فروش فاقد نسخه و دوش های تهیه شده در خانه هم ممکن است پوست را تحریک یا ملتهب کند.

مشکلی به نام بوی بدن واژن خانم ها و راه حل آنمشکلی به نام بوی بدن واژن خانم ها و راه حل آن

این امر می تواند عفونت موجود را تشدید کند. این کار همچنین می تواند زن را در برابر دچار شدن به عفونتی نوین مستعدتر کند.بسیاری از زنان به خاطر بوی غیرعادی واژن یا ترشح دوش می گیرند. اگر این علائم نتیجه عفونتی مانند سوزاک، کلامیدیا یا آلودگی با تریکومونا باشد، این موضوع مخصوصاً خطرناک است.اگر دچار عفونتی هستید، دوش گرفتن می تواند ارگانیسم ها را با فشار به داخل رحم ببرد و در آنجا این احتمال زیاد است که آن ها باعث بیماری التهاب لگنی (PID) شود. بیماری التهاب لگن عفونتی است که با ناباروری مرتبط است.

درواقع، دوش واژنی علت عمده ناباروری ثانوی است. ناباروری ثانوی زمانی اتفاق می افتد که زوجی که درگذشته به طور موفقیت آمیزی بارور می شدند دیگر قادر به باردارشدن نیستند. دوش گرفتن ریسک حاملگی خارج رحمی را هم زیاد شدن می دهد. پس دوش واژنی احتمالاً عملی است که بهتر است از انجام آن اجتناب شود.

.

منبع : niksho.com