آکاایران: هر بانویی حداقل یک خانم دیگر را میشناسند که پوست دلپذیر و روشنی دارد. هر بار او را میبیند و پوست بشاش و زیبای او را مشاهده میکند، با خود میگوید چطور میتوان چنین پوستی داشت؟ او از چه روش هایی برای داشتن چنین پوستی استفاده کرده است؟ کدام کرم گران قیمت را استفاده کرده است؟ نکته این است که راز داشتن پوست دلپذیر ساده است و کافیست چند کار ساده که توسط پزشکان توصیه شده، روزانه انجام دهید. این مقاله را دنبال کنید تا به این روش های اساسی، کاربردی و ساده پی ببرید.

دکتر Ava Shamban متخصص پوست در سانتا مونیکا در این باره میگوید:

“برای پوستی که چرب است یا جوش و آکنه میزند، ژل سالیسیلیک و شستشو با بنزویل پروکساید عالیست. برای پوست خشک بالغ، از مرطوب کنندۀ گلیکولیک یا پاک کنندۀ شیری استفاده کنید. و برای پوستی که دارای خال های قهوه ای یا ملاسما است، از شستشوی روشن کننده، مانند پاک کنندۀ آلفا هیدروکسی اسید استفاده کنید.”

۲-مایعات مناسب بخورید

با اینکه خوردن چای به محض بیدار شدن وسوسه کننده است، اما Joanna Vargas که یک مشاور زیبایی پوست و صورت در نیویورک است در این باره میگوید:

انتخاب نوشیدنی های مناسب، فوق العاده مؤثر است. اگر هر صبح یک لیوان نوشیدنی سبز گیاهی (کلروفیل) بخورید، به روشنایی، اکسیژن رسانی و آب رسانی به پوست شما کمک میکند. همچنین نوشیدن کلروفیل در بدن با شبیه سازی سیستم لنفاوی آب اضافی مناطق پف کرده را بیرون ببرد.

اگر نمیتوانید چنین نوشیدنی هایی را بخورید، مکمل کلروفیل در داروخانه ها موجود است و میتوانید استفاده کنید. همچنین استفاده از نوشیدنی های سبز که دارای سبزیجات باشند، حتماً توصیه میشود.

آکاایران: پوست روشن و دلپذیر با توصیه های نوین پزشکی و ساده

۳-رژیم غذایی سالم را حفظ کنید

پوست ذاتاً مانع مرطوب ماندن میشود و در این مورد فتی اسید امگا-۳ نقش اساسی دارد. داشتن دانه های گردو در داخل سالاد میتواند باعث افزایش امگا-۳ بدن شود و به مرطوب ماندن پوست کمک کند. و مطمئن شوید غذاهایی که شاخص گلیسمیک بالایی دارند (مانند کربوهیدرات های ساده و پیچیده) را کم بخورید.

۴-هر روز مرطوب کننده استفاده کنید

بهترین زمان برای این کار دقیقاً بعد از حمام کردن و قبل رفتن به تخت خواب است. دکتر Janet Prystowsky متخصص پوست در نیویورک توصیه میکند که از شوینده ها و لوسیون هایی که عطر زیادی دارند دوری کنید و یک مرطوب کنندۀ مناسب برای استفادۀ روزانه پیدا کنید که باعث سوزش و ناراحتی نشود.

۵-هرگز به صورت خود دست نزنید

این مورد بسیار مهم است. دست زدن به صورت نه تنها باعث پخش باکتری ها در صورت میشود، بلکه باعث زخم شدن، افزایش چین و چروک و حتی آنفلوآنزا شود.

۶-از محصولات مختلف استفاده نکنید

از استفادۀ چند محصول مختلف در یک زمان جداً خودداری کنید. چراکه میتواند برای پوست اذیت کننده باشد و باعث بسته شدن منافذ آن شود.

۷-در معرض مستقیم گرما قرار نگیرید

مستقیم به خورشید نگاه نکنید. قرار گرفتن در نزدیکی وسایل گرمازا پوست را خراب میکند و به آن آسیب میزند و همچنین باعث التهاب و آسیب به کلاژن پوست میشود. اگر درحال انجام کارهایی مانند آتش روشن کردن یا کباب کردن باشید، حتماً ۱۰ قدم از گرما فاصله بگیرید.

اختصاصی مجله ابرتازه ها – هادی فاخریان

.

منبع : abartazeha.com