آکاایران: سلامتی بانوان با روش های کاملا طبیعی و ساده

همه می دانیم که این روزها پزشکان وقت ویزیت کمتری را به هر بیمار اختصاص می دهند. حتی اگر هم شما با پزشک خود نیم ساعت به صحبت کردن مشغول شوید، او در نهایت روش هایی را برای سالم ماندن به شما توضیح خواهد داد که ما قصد داریم در همین مقاله آنها را به شما بگوییم!

از استرس خود بکاهید

بزرگترین مشکلی که در اکثر بیماران دیده می شود این است که آنها مسائل خیلی زیادی در زندگی دارند و می خواهند همۀ آنها را باهم حل کنند. استرسی که از این درگیری ذهنی ایجاد می شود، می تواند عواقب جدی داشته باشد.

از عواقب میتواند از بی حالی و سستی تا درجات بالای افسردگی، اضطراب و بیماری های قلبی را در بر داشته باشد. در نتیجه باید راه های کاهش استرسی که مناسب شما باشد پیدا کنید و آن را شدیداً دنبال کنید.

بیخیال رژیم غذایی شوید!

سالم خوردن به این معنی نیست که باید به کلی خوردن برنج، نان، چربی و شیرینی را فراموش کنید. کلید این کار میانه روی و حفظ تعادل در غذا خوردن است. ترکیبی از پروتئین های خالص، چربی سالم، فیبر و کربوهیدرات فعال داشته باشید.

کلسیم زیاد نخورید

کلسیم زیاد می تواند باعث سنگ کلیه شود و حتی شاید منجر به بیماری قلبی شود. اگر زیر ۵۰ سال هستید، روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم برای حفظ سلامتی کافی است که می توان آن را از غذاها به دست آورد. شیر، بادام و ماهی سالمون منبع غنی کلسیم هستند.

تمرینات مختلفی برای حفظ سلامتی اندام های مختلف بدن انجام دهید

خانم ها برای حفظ سلامتی باید تمرینات قلبی، استقامتی و چربی سوزی را باهم به میزان حداقل ۳ تا ۵ بار در هفته انجام دهند تا از پوکی استخوان، بیماری های قلبی، سرطان و دیابت جلوگیری کنند. ورزش به زیبایی چهره و تناسب اندام هم کمک می کند که این دو مورد برای خانم ها از لحاظ ذهنی مهم است و باعث کاهش استرس آنها می شود.

به فکر باردار شدن باشید

با اینکه اکثر خانم ها مشکلی در باردار شدن در اواخر دهۀ سوم زندگی و حتی در اوایل دهۀ چهلم زندگی ندارند، اما بعضی از زنان شاید از ۳۲ سالگی احتمال باردار شدن شان کاهش یابد و به همین خاطر اگر تصمیم به بارداری گرفتید، حتماً با پزشک درمورد گزینه های پیش رو (مانند فریز کردن تخمدان ها) صحبت کنید.

جلوگیری از بارداری را جدی بگیرید

کنترل مقاربت ها و استفاده از روش های جلوگیری از بارداری نه تنها می تواند باعث جلوگیری از باردار شدن در زمان نامناسب شود، بلکه می تواند از سرطان رحم و تخمدان هم جلوگیری کند و همچنین می تواند چرخۀ ماهانه را نیز تنظیم کند.

اختصاصی مجله ابرتازه ها – هادی فاخریان

.

منبع : abartazeha.com