آکاایران: دردسر های قرص های ضدبارداری برای میگرنی ها

اخبار روز دوره بارداری : دبیر انجمن سردرد گفت: مطالعات علمی متقاعد کننده ای نشان داده است مصرف قرص های ضدبارداری در مبتلایان به میگرن که به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا و سکته های مغزی مبتلا هستند عوارض جبران ناپذیری دارد.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : اخبار روز دوره بارداری  >  سیداحسان محمدیانی نژاد در پاسخ به سوال شهروندی درباره عوارض مصرف قرص های ضدبارداری در مبتلایان به میگرن، اظهار داشت: مطالعات علمی متقاعد کننده ای نشان داده است که مصرف قرص های ضدبارداری حملات میگرنی را تشدید می کند.

آکاایران: دردسر های قرص های ضدبارداری برای میگرنی هاوی افزود: این قرص ها می توانند فرکانس حملات میگرنی را افزایش و پاسخ میگرن را به درمان های دارویی کاهش دهند بنابر این با وجود نقش تشدیدکننده ای که در حملات میگرنی و کاهش پاسخ به درمان های دارویی دارند گزینه مناسبی برای مبتلایان نیستند.
این نورولوژیست با بیان اینکه مصرف قرص های ضدبارداری در برخی مبتلایان به میگرن عوارض جبران ناپذیری مانند سکته های مغزی و عوارض عروقی مغز دارد، گفت: مبتلایانی که سیگار مصرف می کنند، بالای 35 سال سن دارند، مبتلا به میگرن کلاسیک هستند یا علاوه بر میگرن عوامل خطرسازی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت، فشار خون بالا و سابقه سکته های مغزی دارند مجاز به استفاده از قرص های ضدبارداری نیستند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، خاطر نشان کرد: برخی مبتلایان به میگرن مشکلی برای استفاده از قرص های ضدبارداری ندارند اما در برخی دیگر به ویژه افرادی که دچار مشکلات زمینه ای هستند مصرف این قرص ها می تواند عوارض جبران ناپذیری بر جای بگذارد.

.

منبع :