آکاایران: کیست تخمدان چه علایمی دارد ؟

atisam.com > مشکلات زیادی ممکن است برای یک انسان در زندگی اش اتفاق بیوفتد ولی نکته ای که در این میان بسیار اهمیت دارد این است که ما بتوانیم با آرامش و داشتن اطلاعات در مورد بیماری ای که داریم و استفاده کردن پزشکان و متخصصان این زمینه آنرا درمان کنیم . یکی از همین مشکلات بیماری کیست تخمدان هاست که می توانید با دانستن علایم آن ، آنرا شناسایی و در پایان درمان کنید .

آکاایران: کیست تخمدان چه علایمی دارد ؟

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : براساس خبری که در سایت ایسنا بعد از گزارش با زهرا سهیلی پور منتشر شد :
کیست های تخمدان به خاطر تغییرات هورمونی ای که ایجهاد می شود ، به وجود می آیند . برای درمان آنها هم در صورتی که شش سال از به وجود آمدن آن نگذشته باشد ، می توان با مصرف دارو نرا درمان کرد ولی اگر شش سال از به وجود آمدن آن گذشته باشد به جراحی نیاز دارد .
این بیماری چند علامت دارد که در این میان می توان به قاعدگی نامنظم ، رشد موهای زائد ، جوش های پوستی و چاقی و افزایش وزن اشاره کرد .
اگر علت به وجود آمدن این بیماری چاقی و افزایش وزن باشد نخستین کاری که باید برای درمان آن انجام شود کم کردن وزن است .
این بیماری در دوره نوجوانی خود را با قاعدگی های نامنظم و در بزرگسالی خود را با افزایش وزن و مشکل در باروری نشان می دهد .
اگر نتوان این بیماری را درمان کرد فرد مبتلا به ناباروری خواهد شد . این ناباروری به خاطر عدم تخمک گذاری در بدن فرد است .
برای درمان این علایم می توان کارهایی را انجام داد . برای مثال برای درمان قاعدگی نامنظم و رشد مو های زائد می توان قرص های ضد بارداری ترکیبی را استفاده کرد و برای درمان آکنه و موهای زائد هم می توان وزن خود را کاهش داد .
      آیا شما هم تجربه کیست تخمدان را داشته اید ؟
         اخبار مربوط :

آپاندیسیت معمولا با تب خفیفی همراه است، اما برخی افراد اصلا در این حالت تب نمی کنند. در حالی که آپاندیسیت در میان مردان کمی بیشتر نسبت به زنان اتفاق می افتد، اما تشخیص آن می تواند در میان زنان سخت تر باشد. برا کسباطلاعات بیشتر در این خصوص با آتیسام همراه باشید ..." href="http://atisam.com/fa/news/7927/%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-" >تشخیص آپاندیسیت در زنان چگونه است ؟
پارگی کیست تخمدان جراحی شود یا آپاندیسیت داشته لوله ها...
کد خبر: ۷۹۲۷   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۷

اخبار روز سلامت و بهداشت فرد مبتلا به کیست تخمدان...
پایگاه اطلاع رسانی آتیسام برای خانم ها شنیدن اسم کیست... تازگی ندارد اغلب آنها کیست سینه و تخمدان را تجربه... ردی از کیست تخمدان را در سونوگرافی های شان ندیده... شکایت می کنند را شنیده اند گرچه کیست های تخمدان...
کد خبر: ۴۸۷۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۷

کیست تخمدان چیست و به سراغ چه زنانی می رود؟
بسیاری از خانم ها دچار کیست تخمدان هستند بدون اینکه...
به پزشک مراجعه می کنند و برایشان تشخیص کیست تخمدان... سلامت تخمدانها با سلامت زن ما این مقوله را با... آمار قابل توجهی که کیست های تخمدان بویژه در دخترخانمها... پیدا کرده لطفاً توضیح دهید کیست تخمدان چیست و آیا...
کد خبر: ۲۸۱۰   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۳۰

بارداری مولار یا پوچ یک توده خوش خیم است که در رحم رشد می کند. بارداری مولار زمانی آغاز می شود که تخمک لقاح می یابد ولی به جای رشد طبیعی، جفت به شکل توده ای غیر عادی از کیست ها در می آید. این نوع بارداری در زنان بالاتر از 35 سال و کمتر از 20 سال بیشتر است. در ادامه این پست به بررسی دقیق تر بارداری مولار می پردازیم ." href="http://atisam.com/fa/news/7249/%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%D9%88%DA%86-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF" >بارداری مولار یا پوچ چه می دانید
از کیست ها در می آید این نوع بارداری در...
ترشح کیست هایی شبیه به خوشه های انگور سطح hcg... جفت کیست دار ضخیم که رحم را پر کرده باشد... کیست تخمدانسونوگرافی در مورد بارداری مولار جزیی موارد زیر را... کیست دار ضخیمدرمان بارداری مولار یا پوچ بارداری مولار مدت...
کد خبر: ۷۲۴۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۵

منبع: ایسنا
.

منبع :