bxs1
پزشکان در یک مقاله جدید تاکید کردند مصرف ویتامین ث توان تولید مثلی مردان را افزایش می دهد. این متخصصان تاکید کردند کمبود ویتامین ث در بدن می تواند موجب کاهش تعداد اسپرم ها (سلول های جنسی مردانه) و نیز کاهش سرعت حرکت آنها شود که نتیجه آن کاهش توان تولید مثلی در مردان است.

آکاایران: ویتامین «ث» توان تولید مثلی مردان را افزایش می دهد


به گزارش سایت اینترنتی لایفمینزهلت، در این گزارش به چند راه کار مهم و کارآمد برای افزایش توان تولیدمثلی و جنسی مردان اشاره شده است.
پزشکان معتقدند که ترک سیگار توان تولید مثلی مردان را بهبود می بخشد. مطالعات نشان می دهد که سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد، مقدار اسپرم ها را نیز کاهش می دهد. گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود 22 درصد کمتر از مردان غیرسیگاری می شود.
این پزشکان همچنین می گویند پوشیدن لباس زیر راحت و گشاد مانع از بروز ناتوانی جنسی در مردان می شود. تغذیه مناسب نیز در این امر موثر است. غذاهایی که چربی کم داشته و کربوهیدرات و پروتئین فراوان دارند، همراه با سبزیجات وغلات، موجب تقویت توان تولید مثلی مردان می شوند.
به طور کلی ورزش به همراه تغذیه سالم، فاکتور تضمین کننده سلامتی در مردان است. الکل نیز به توان جنسی مردانه آسیب می رساند. الکل به علت اثر گذاشتن روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن (هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش توان تولید مثلی را به دنبال دارد.

.

منبع :