آکاایران: » ارتباط آلودگی هوا با سقط های مکرر


صفی شهریاری در نشست خبری که در ارتباط با دومین کنگره بین المللی روش های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران برگزار شد با اشاره به اینکه این کنگره ۳۰ دی تا ۳ بهمن در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود، اظهار داشت: زیر پوست شهرها مشکلات اجتماعی وجود دارد و برهمین اساس متخصصین زنان، ماماها و … پنل های بهداشت باروری در حوزه آسیب های اجتماعی در این کنگره خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه مسائل اجتماعی تنها اختصاص به یک قشر خاص ندارد، افزود: همه باید یاد بگیریم که چگونه در پیشگیری از این آسیب ها و یا درمان آن موثر واقع شویم.

عضو هیات موسس انجمن سلامت خانواده ایران اضافه کرد: موضوع محیط زیست و تغییرات اقلیمی یکی از زیرشاخه های دومین کنگره بین المللی روش های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران و سیزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی است بر همین اساس صاحب نظران داخلی و خارجی در این کنگره در حوزه تغییرات اقلیمی و مشکلات باروری نیز سخنرانی خواهند کرد.

شهریاری اضافه کرد: تغییرات اقلیمی همچون گرم شدن زمین و آلودگی هوا بر سلامت جنین تاثیر گذاشته و ممکن است سقط های مکرر و عدم تعادل در رفتار و خلق و خوی زوجین را به همراه داشته باشد و در نتیجه سلامت باروری را تغییر دهد.

عضو هیات موسس انجمن سلامت خانواده ایران در پاسخ به اینکه آیا در شهرهای آلوده همچون تهران میزان سقط نسبت به سایر شهرها بیشتر است یا خیر گفت: در این زمینه هنوز به نتیجه کاملی نرسیده ایم ولی در حال مطالعه این مساله هستیم.

.

منبع :