آکاایران: » شایع ترین علت مراجعه خانم ها به متخصص ارولوژی


شایع ترین علت مراجعه خانم ها به متخصص ارولوژیناصر سیم فروش فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص مشکلات عمده خانمها و مراجعات آنها به متخصص ارولوژی اظهار داشت: بیشتر خانم هایی که از مشکلات مجاری ادراری گلایه دارند، در حقیقت هیچ مشکلی ندارند.

وی با بیان اینکه در حقیقت این افراد مثانه خود را به خوبی تربیت نکرده اند، گفت: به طور مثال خانمهایی که چای زیاد مصرف می کنند به ناچار بیشتر به دستشویی مراجعه کرده و تصور می کنند که مشکلات ادراری دارند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: اکنون ۱۱۰ متخصص ارولوژی خانم در کشور داریم و خانم ها به راحتی می توانند به آنها مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: خانمهایی که برای مشکلات مجاری ادراری و کلیوی به متخصص ارولوژی مراجعه می کنند و نتایج سونوگرافی و آزمایشات آنها سالم است دیگر نباید وسواسی درباره بیماری داشته باشند.

سیم فروش تاکیدکرد: این افراد باید از مصرف بیش از حد چای و قهوه خودداری کنند و زمانی که به دستشویی می روند، اجازه دهند مثانه کاملا خالی شود.

این فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: خانمها سعی کنند تقریبا هر سه ساعت به دستشویی مراجعه کنند تا رفلکس های مثانه خوب عمل کرده و مثانه حجم داشته باشد، با رعایت این نکات ساده به زودی مشکل سوزش ادرار آنها از بین می رود.

وی با اعلام اینکه خانم ها اگر مثانه خود را فیزیوتراپی کنند دیگر نیازی به مراجعات مکرر به پزشک ندارند، بیان کرد: ممکن است عفونت های زنان نیز در این مورد موثر باشد، زیرا خانم ها به دلیل کوتاه بودن مجاری ادراری بیشتر دچار عفونت ادراری می شوند که به همان نسبت نیز درمان در خانمها راحت تر است.

سیم فروش افزود: کسانی که مرتب دچار عفونت ادراری می شوند یا پس از درمان طولانی بهبود پیدا می کنند، می توانند با مراجعه به متخصص ارولوژی خانم و انجام یک سیستوسکوپی و گرفتن نوار مثانه مشکل خود را پیگیری و درمان کنند و این آزمایشات برای کسانی انجام می شود که دیگر به درمان های معمولی جواب نمی دهند.

.

منبع :