آکاایران: داروی گل قند راهی برای کنترل ویار بارداریReviewed by Iranvij-1 on May 30Rating:

آکاایران: » داروی گل قند راهی برای کنترل ویار بارداری

مهدی برهانی در رابطه با دوران بارداری و رفع مشکلات ناشی از این دوره از طریق طب سنتی اظهار داشت: بهتر است مادران باردار هنگام بارداری از مصرف داروهای گیاهی و شیمیایی حدالامکان خودداری کرده و در صورت اظطرار حتما با پزشک خود مشورت کنند.

وی افزود: با اشاره به اینکه تجویز داروهایی همچون آهن و اسید فولیک برای مادران باردار به دلیل فقر آهن و کم خونی توصیه می شود گفت: کم خونی یکی از علل آن می تواند جذب نامناسب آهن از طریق دستگاه گوارش باشد و در صورتی که بتوانیم این روند را تغییر بدهم در درمان کم خوبی به میزان زیادی موفق بوده ایم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به ویار بارداری گفت: این مشکل سبب کاهش تغذیه مناسب مادر شده و می تواند سبب ضعیف شدن مادر و جنین شود؛ لذا استفاده از داروی گل قند که ترکیبی از گل محمدی و عسل است برای رفع این مسئله پیشنهاد می شود.

متخصص طب سنتی با بیان اینکه داروی گل قند در داروخانه های کشور نیز موجود است گفت: گل قند ماده اضافه ای که در معده سبب بروز ویار می شود را برطرف کرده و مادر با مصرف روزی ۲ قاشق مرباخوری گل قند می تواند از بروز این مشکل در خود جلوگیری کند؛ همچنین ممکن است مصرف این ماده از زردی نوزاد هنگام تولد نیز بکاهد.

برهانی با تاکید بر اینکه مشکلات عصبی در خانواده ها عوارض زیادی بر روی مادر و جنین دارد خاطرنشان کرد: بروز بسیاری از سندرم های مختلف در نوزاد که علل ناشناخته دارد ناشی از مشکلات عصبی در دوران بارداری بوده؛ لذا به خانواده ها و مادران باردار توصیه می شود از قرار گرفتن در محیط های پراسترس همراه با تنش عصبی به شدت خودداری کنند.

.

منبع :