آکاایران: حقایقی که بانوان باید در مورد سلامت خود بدانندReviewed by Aryan♥ on May 29Rating:

 این فقط خوردن یک سیب به طور روزانه نیست که می تواند شما را از مراجعه به پزشک دورنگه دارد. توصیه های بسیاری هستند که پزشکان می خواهند، شما آن ها را بدانید تا سلامت بمانید. چند مورد از حقایقی را که پزشکان می خواهند، زنان درمورد سلامت خود بدانند، در مطلب زیر بخوانید.

تاریخچه پزشکی خانواده
به نقل از قدس آنلاین، دکتر «یائل وارنادو» متخصص بی هوشی و مشاور سلامت، توصیه می کند برای اینکه پایه های سلامت تان را محکم تر کنید، درباره مسایل مرتبط با سلامت والدین تان از قبیل فشارخون، کلسترول و هرگونه سرطان یا بیماری های مزمن آن ها بیشتر بدانید و اگر امکان دارد، دلیل مرگ پدربزرگ و مادربزرگ تان و سن آن ها به هنگام وفات را جویا شوید. دانش بیشتر در این زمینه حقیقتاً به معنی قدرت بیشتر است.
میزان کلسترول، فشارخون و شاخص توده بدنی (BMI)، سه موردی هستند که زنان در همه سنین، باید چشم از آن ها برندارند. کلسترول بالا و پرفشاری خون هردو می توانند، از تاریخچه خانوادگی شما تأثیر بپذیرند.

بیشتر دانستن دراین موارد در سنین جوانی، به شما کمک می کند تا از طریق رژیم غذایی و ورزش آن ها را کنترل کنید. گفتنی است، شاخص توده بدنی، سنجشی است که پزشک انجام می دهد تا به شما بگوید آیا اضافه وزن دارید یا چاق هستید.

نقاط سرطان خیز
دکتر «کنت مارک»، متخصص پوست و لوازم آرایشی و استادیار بالینی بخش پوست دانشگاه «نیویورک» می گوید، زنان ازمناطق دیگری از پوست مثل پوست سر، پشت و گردن و حتی کف پا که در معرض این بیماری قرار دارند، غافل هستند. علاوه بر مراجعه منظم به پزشک، بهترین راه برای کنترل سرطان پوست، توجه به بافت پوست و بروز هرگونه مورد غیرعادی است. البته بهترین شکل حمایت از پوست در مقابل سرطان، استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب دست کم با SPF 30 است.

فشار چشم
دکتر «جیم شیدی»، اپتومتریست و مدیر مؤسسه «عملکرد بینایی» از دانشگاه «پاسیفیک» آمریکا می گوید، هرچیزی از نور اداره محل کار گرفته تا موقعیت رایانه تان و گذراندن یک بعد ازظهر به مطالعه کتاب، می تواند باعث اضافه کاری چشمان شما شود. تأثیر شدت نور خانه یا محل کار را روی راحت تر شدن چشم هایتان آزمایش کنید. مطمئن شوید که صفحه رایانه، درست درمقابل شما قرار دارد و قسمت بالای صفحه همتراز با چشمان شماست. استراحت دادن به چشمانتان را هم فراموش نکنید. قانون ۲۰/۲۰/۲۰ را در این زمینه رعایت کنید: هر ۲۰ دقیقه یک بار، دست کم برای ۲۰ ثانیه به چیزی که در فاصله حداقل ۲۰ فوتی
( تقریباً ۶ متری) شما قراردارد، نگاه کنید. چون زنان بویژه در سنین بالاتر، بیشتر از مردان در معرض خشکی چشم قرار دارند، رعایت این قانون برای آن ها اهمیت بیشتری دارد.

آلرژی و عوارض آن
دکتر «سوزان بنت» نویسنده کتاب «درمان ۷ روزه حساسیت» معتقد است که آلرژی ها علاوه بر علایم معمولی مثل عطسه و آبریزش چشم، می توانند، باعث بروز خستگی، سردرد، مشکلات هاضمه و حتی درد مفاصل شوند. دکتر بنت توصیه می کند، در صورت مشاهده هریک از این علایم، به سراغ آزمایش حساسیت بروید. درمورد حساسیت های غذایی نیز، بهترین راه یافتن عامل مشکل ساز، امتحان کردن یک رژیم غذایی حذفی است.

.

منبع :