آکاایران: نکاتی درباره سرطان دهانه رحمReviewed by Farnaz on Aug 25Rating:

نکاتی درباره سرطان دهانه رحم

آکاایران: » نکاتی درباره سرطان دهانه رحم

برخلاف سایر سرطان ها، سرطان دهانه رحم در اثر نوعی از ویروس ها از خانواده پاپیلوما ویروس های انسانی یا HPV منتقل می شوند. این ویروس از طریق رابطه جنسی به رحم راه پیدا می کند و تقریبا 70 درصد زنان در طول زندگی خود با آن مواجه اند.
    5 نکته طلایی در مورد سرطان دهانه رحم

    » نکاتی درباره سرطان دهانه رحم -آکا    » نکاتی درباره سرطان دهانه رحم -آکا

    * احتمال ابتلا به سرطان رحم در هر زنی ممکن است
هر زنی در هر سنی که باشد ممکن است به سرطان رحم دچار شود. در کشورهای اروپایی نظیر فرانسه سالانه 3 هزار زن به این سرطان مبتلا می شوند.
    * یک ویروس عامل ابتلا به سرطان رحم است!
برخلاف سایر سرطان ها، سرطان دهانه رحم در اثر نوعی از ویروس ها از خانواده پاپیلوما ویروس های انسانی یا HPV منتقل می شوند. این ویروس از طریق رابطه جنسی به رحم راه پیدا می کند و تقریبا 70 درصد زنان در طول زندگی خود با آن مواجه اند. این ویروس در اکثر موارد توسط دستگاه ایمنی بدن از بین می رود اما گاهی نیز می تواند در اثر بروز جراحات قبل سرطانی در ناحیه واژن زمینه بروز سرطان رحم و دهانه رحم را فراهم کند.

    » نکاتی درباره سرطان دهانه رحم -آکا    » نکاتی درباره سرطان دهانه رحم -آکا

    * جراحات قبل سرطانی دهانه رحم همیشه سبب بروز سرطان نمی شوند!
اکثر این جراحات را می توان به کمک نوعی روش جراحی به نام Conisation درمان کرد. با این حال تعداد کمی از این جراحت ها می توانند به ویژه در دوران بارداری یا بیماری های شدید جسمانی به سرطان دهانه رحم تبدیل شوند.
    * می توانیم از ابتلا به سرطان رحم پیشگیری کنیم!
جالب است بدانید سرطان دهانه رحم از جمله سرطان های نادری است که می توانیم با مراقبت از بروز آن پیشگیری کنیم. واکسیناسیون می تواند تا 70 درصد از آلوده شدن انسان به این ویروس پیشگیری کند به همین دلیل توصیه می شود تمامی دختران از 14 سالگی به بعد این واکسن را بزنند. آزمایش فروتیز نیز روش دیگری است که به کمک آن می توان جراحاتی را که ممکن است به سرطان مبدل شوند تشخیص داد. متخصصان زنان و زایمان توصیه می کنند هر 3 سال یک بار خانم ها این آزمایش ساده و بدون درد را انجام دهند.
    * واکسن سبب بروز بیماری نمی شود!
واکسن ضد سرطان دهانه رحم در واقع خود ویروس HPV نیست بلکه تنها ذرات صنعتی شبیه به آن است که DNA نداشته و تنها سبب تحریک سیستم ایمنی می شوند تا جلوی ابتلای شخص به بیماری را بگیرند.

.

منبع :