آکاایران: دردماهیانه :

 
  •  اسیدهای چرب بیشتری مصرف کنید


  •  غذاهایی که باید یک هفته قبل از شروع دوره ماهانه مصرف کنید

یک هفته قبل از شروع عادت ماهانه بهتر است از اسفناج (می توانید آن را بخارپز کرده و با ماست میل کنید که بسیار هم خوشمزه است)، تمشک و گردو استفاده کنید و همچنین از زعفران، رازیانه،ترخون،تره فرنگی،موسیر،فلفل سیاه،دارچین و پوست پرتقال بیشتری در موقع طبخ غذاها استفاده کنید.


  •  چای مخصوص بنوشید

چای بابونه،سنبل الطیب و گل گاوزبان،تمشک  در کاهش درد و ایجاد آرامش در شما بسیار موثرند.هریک از این دم کرده ها را می توانید به طور مجزا تهیه و به دلخواه خود مصرف کنید.لازم به ذکر است که این چای های گیاهی در واقع گنجینه های علم پزشکی شرق است که به ما به ارث رسیده و با مصرف به جا می توانید از آنها بسیار بهره ببرید.آکاایران: دردماهیانه خود را با این چند توصیه غیر دارویی کاهش دهید

دردماهیانه

  •  مکمل منیزیم مصرف کنید

بعضی از خانم ها به دلیل کاهش سطح منیزیم خون،دچار دردهای پیش از دوره ماهانه می گردند،لذا توصیه می شود،یک هفته قبل از پریود،شروع به مصرف روزانه ۵۰۰ میلی گرم به علاوه ۵۰ میلی گرم ویتامین B6 کنید که در کاهش درد و گرفتگی های زیر شکم بسیار مفید است.


  •   فهرستی از غذاهای حساسیت زا برای خودتان تهیه کنید:

حتما تا حالا متوجه شدید که یک هفته قبل از پریود به بعضی غذاها حساسیت و واکنش نشان می دهید و گاهی سبب تشدید ناراحتی شما در طول دوره ماهانه می گردد،لذا به شما توصیه می کنیم تا فهرستی از این غذاها تهیه نموده و در دوره های بعد از مصرف آنها خودداری کنید.


  •  از تمرین های ورزشی و ذهنی غافل نشوید

برخلاف گذشته که توصیه به استراحت می شد اما در طب چینی توصیه به انجام ورزش های فیزیکی و فکری آرام و در حد متوسط می گردد (مانند ورزش های تایی چی، یوگا). این سبب می شود تا شما در آرامش و تعادل بیشتری به سر ببرید.


  •  مصرف نمک و کافئین را محدود کنید

ممکن است شما نسبت به خوردن این مواد اشتیاق زیادی داشته باشد اما باید بدانید که بسیار در تشدید مشکلات شما موثرند واگر واقعا نمی توانید در برابر آنها مقاومت کنید، حداقل مصرف متوسط و کمی از آنها داشته باشید و یا شکلات بخورید.


  • نفس عمیق بکشید

در مواقعی که بسیار کلافه و مضطرب اید، پنج بار از راه بینی نفس عمیق بکشید و بیرون دهید، خواهید دید که در تخفیف درد و علایم شما بسیار موثر است.

منبع : نون و آب
.

منبع :