آکاایران: الکترولیز کردن در دوران بارداری

الکترولیز کردن در دوران بارداری

بارداری تا بلوغ ارسال دیدگاه 1,545 بازدید

اکثر خانمهای باردار در دوران بارداری خود به علت اختلالات و تغییر هورمونی دچار پرمویی و موهای زائد بدن می شوند و به فکر از بین بردن این موهای زائد می افتند. اگر این خانمها فقط در این دوران مخصوص این وضعیت را تجربه کرده اند توصیه می شود که تا بعد از وضع حمل صبر کنند.

اگر وجود این موهای زائد بر آزار دهنده بود می توانند در صورت تمایل آنها را اصلاح کرده یا با موچین آنها را بکنند. اگر از قبل از شروع دوران بارداری موهای زائد در صورت دارا باشند بهترین زمان برای از بین بردن موهای زائد صورت الان می باشد.

الکترولیز عمری بیش از ۱۲۰ سال دارد و در تمام این سالها هیچ نمونه یا خبری از اثرات و عوارض مخرب یا سوء دوران بارداری وجود نداشته است. اما احتیاطا می توانند پس از وضع حمل بقیه قسمت های بدن مانند خطوط مایو، شکم و یا سینه را الکترولیز کرده و از شر موهای زائد بدن خلاص شوند.

در ضمن نباید در چند هفته آخر دوران بارداری روی سینه ها و مخصوصا نوک سینه ها را الکترولیز کرد بالاخص اگر قصد دارند که فرزند خود را با شیر خود تغذیه کنند .

طی سه ماهه آخر این دوران، الکترولیز شکم توصیه نمی شود. سینه ها و شکم در دوران بارداری می توانند بسیار پر مو شده باشند. هم چنین از آنجائیکه کودک در آخرین ماه های بارداری فعال و پرتحرک می باشد ، الکترولیز بر روی شکم می تواند باعث شود که کودک در شکم مادر شروع به لگد زدن نماید و مادر را ناراحت کند.

برای از بین بردن موهای زائد، یک سوزن نازک به داخل فولیکول موی زائد فرو برده می شود در این روش ریشه های مو تخریب می شوند بنابراین برگشت مو دیگر امکان پذیر نیست. براساس چگونگی عکس العمل پوست شما نسبت به الکترولیز ، متخصص الکترولیز ، کرم آنتی بیوتیک یا آنتی سپتیک مایع (ضدعفونی کننده ها) را می تواند تجویز نماید.

.

منبع :