آکاایران: محققان به تازگی گیاه درمنه را قاتل سلول های سرطانی دانستند که می تواند این سلول ها را از بین ببرد. سرطان گونه ای از بیماری هاست که در آن موتور کنترل کننده تقسیم سلولی از کار می افتد و سلول های هر بافتی ازبدن فاقد توجه به چرخه سلولی و نیاز بدن تقسیم می شوند و پی در پی سلول های سرطانی و از نوع خود را به وجود می آورند. درمان های بسیاری برای از بین بردن سرطان کشف شد اما تمامی آن ها تنها درمانی غیر قطعی بودند و گاهی فقط از پیشرفت سرطان جلوگیری می کردند. هرچه جلوتر می رویم روش های درمانی و قطعی برای انواع سرطان ها کشف می شود در مقاله گیاه درمنه سایت سلامت دات لایف به خواص گیاه درمنه در درمان سرطان خواهیم پرداخت.

آکاایران: گیاه درمنه قاتل سرطان | سرطان پستان | سرطان سینه | سایت سلامت

<>
درمنه قاتل سرطان

گیاه درمنه قاتل سرطان

کارشناسان به تازگی دریافتند گیاه دارویی ” درمنه ” می تواند سلول های سرطانی را در عرض تنها یک روز نابود کند.

نتایج تحقیق در خصوص اثر درمنه در نابودی سرطان به ویژه سرطان ریه و سرطان سینه کمتر از یک روز در مجله Life Science به چاپ رسیده است. مصرف این گیاه توسط بیماران با نابودی ۹۸ درصدی سلول های سرطانی همراه بوده است.
گیاه درمنه که در دسته گیاهان دارویی آرتمیسینین قرار می گیرد اکنون برای درمان مقابله با مالاریا بکار می رود و کارشناسان امیدوارند در آینده بتوانند از این گیاه در درمان انواع سرطان ها و ساخت داروهای شیمی درمانی استفاده کنند.
نکته قابل توجه در خصوص گیاه درمنه عدم استفاده آن به همراه برخی داروها و سایر مواد غذایی است که در آن حالت خود به یک عامل تسریع سرطان  تبدیل می شود.
گفتنی است ؛ درمنه  نامی است که در زبان فارسی به اغلب قریب به اتفاق گیاهان جنس Artemisa که در ایران می روید گفته می شود.
این گیاهان از خانوادۀ Compositae تیرۀ فرعی Radiae هستند و اغلب آنها دارای برگ های تلخ و معطر و خواص دارویی کم و بیش مشابه هم هستند.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف