آکاایران: atisam.com > عمل کرایوگرافی یا فریز کردن رحم ، روشی درمانی است که در آن ضایعات سطح پوست را منجمد می کنند. در ادامه این پست رقیه رحیمی، کارشناس مامایی، درباره ی کرایوتراپی توضیح می دهند .

آکاایران: درمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم

نی نی سایت: همه ی خانم ها در حالت عادی مقداری ترشحات واژنی دارند اما این ترشحات واژنی برای بسیاری از آنها مایه ی نگرانی شده است. اما چند سالی می شود که عمل کرایوگرافی یا فریز کردن رحم در ایران انجام می شود که درمان این ترشحات زیاد است و خیلی ها هنوز آن را نمی شناسند. به همین دلیل از رقیه رحیمی، کارشناس مامایی، درباره ی سیر تا پیاز کرایوتراپی پرسیدیم.
رحیمی درباره ی روش کرایوتراپی می گوید:« کرایوتراپی روشی درمانی است که در آن ضایعات سطح پوست را منجمد می کنند.
درمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکادرمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکا
کرایوتراپی با استفاده از گاز نیتروژن مایع (N2O) و با دستگاه مخصوصی انجام می شود و باعث می شود که بافت ملتهب یخ ببندد و ظاهر یخ زده پیدا کند. مدت زمان فرایند این عمل 90 ثانیه است و دردی ندارد. میزان عوارض عمل کرایوتراپی کمتر است و تمیز تر انجام می شود و همچنین زخمی به جا نمی گذارد و ترمیم آن هم بهتر صورت می گیرد. تا مدت ها پیش با استفاده از کوتر بافت ملتهب را از بین می بردند که با سوزاندن آن ناحیه انجام می شد اما حالا با استفاده از روش کرایوتراپی، رحم را فریز یا منجمد می کنند.»
رحیمی با بیان اینکه عمل کرایوتراپی طبق نظر پزشک برای خانم ها انجام می شود گفت:« معمولا خانم هایی که مخاط رحم شان به بیرون برگشت پیدا می کند، ترشحات واژینال بیش از حد دارند و یا گاهی اوقات بعد از نزدیکی دچار خونریزی می شوند عمل کرایوتراپی انجام می دهند. همچنین زمانی که دهانه ی رحم ملتهب (اِوِرژن) باشد و یا دچار زگیل تناسلی، زخم های بد و بیرون زدگی مخاط رحمی باشد، به طوری که با پماد و درمان های دارویی بهبود نیابد، این عمل انجام می شود.»
خانم ها باید قبل از انجام عمل کرایوتراپی تست پاپ اسمیر بدهند تا بررسی شود که مشکلی از نظر بدخیم بودن التهاب نداشته باشند. همچنین این خانم ها از نظر ابتلا به سرطان معاینه می شوند و اگر عفونتی هم دارا باشند باید آن را درمان کنند. اگر نتیجه ی تست پاپ اسمیر مشکوک بود باید از ناحیه ی ملتهب رحم نمونه برداری شود تا در صورت تشخیص عارضه ای در این ناحیه، عمل کرایوتراپی انجام نشود.
این کارشناس مامایی با اشاره به مدت بهبودی رحم پس از کرایوتراپی، توصیه می کند:« درباره ی محل عمل کرایوتراپی دو هفته طول می کشد تا بهبود پیدا کند. بنابر این بهتر است که خانم ها بعد از انجام این عمل به مدت دو هفته نزدیکی نداشته باشند تا رحمشان کاملا بهبود پیدا کند. البته این خانم ها تا دو هفته ترشحاتی مانند خون آبه دارند که جای نگرانی نیست چون بدن در حال ترمیم آن قسمت است. برای مراقبت از رحم بعد از کرایوتراپی گاهی پماد واژینال تجویز می شود.»
خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند، تا حدی بیرون زدگی مخاط رحمی در آنها طبیعی است. بر همین اساس رحیمی می گوید:« خانم هایی که ترشحات بیش از حد دهانه رحم دارند نسبت به دیگران بیشتر مستعد ابتلا به عفونت های مختلف هستند چون محیط رحم شان برای ایجاد آن مناسب است. بنابر این آنها باید فورا به پزشک مراجعه کنند و معاینه شوند. همچنین این خانم ها باید هر 6 ماه یک بار برای چک آپ به پزشک مراجعه کنند تا مشخص شود که دچار بیماری های دهانه ی رحم و یا سرطان نباشند.»
منبع
گردآوری : آتیسام
درمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکادرمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکا
 
مـطالب مرتبــط

همه چیز پیرامون فریز کردن تخمک ها
فرآیند فریز کردن تخمک ها چگونه است چه نیازی به... فریز کردن تخمک هاست برای دریافت پاسخ این سوالات ادامه...
از تخمک هایش را فریز نمود در آن زمان مردی... آقای مناسب فرزند می خواهد و آیا تخمک هایی که... در سن ۴۲ سالگی فریز شده اند دوام خواهند آورد... سوالات دوستم از پاسخ هایش بیشتر بود اما از فریز...
کد خبر: ۶۶۲۶   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۲۸


درمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکادرمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکا

  • دریافت اخبار از توییتر           >                                                               https://twitter.com/atisam_com
  • دریافت اخبار از فیس بوک    >                                          https://www.facebook.com/magazine.atisam
  • دریافت اخبار از گوگل پلاس  >                                                    https://plus.google.com/+AtisamNews
  • دریافت اخبار از فیدخوان       >                                                             http://atisam.com/fa/rss/allnews
  • دریافت اخبار در ایمیل          >                                                     http://www.atisam.com/fa/newsletter
  • گوش کردن اخبار رادیو         >       آوا | اقتصاد | ایران  | فرهنگ | پیام | ورزش | سلامت | جوان | قرآن | صبا
 
درمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکادرمان بیماری های زنانه با فریز کردن رحم -آکا
  نظر شما در رابطه با مطلب که خواندید چیست ؟

.

منبع : atisam.com