آکاایران: همان­طور که می­دانید دوران بارداری زنان با بسیاری از تغییرات فیزیکی در بدن این افراد همراه است. زمانی که نوسانات هورمونی به لیست این تغییرات اضافه شود، مقابله کردن با این تغییرات برای مادر باردار مشکل­تر خواهد شد. به همین دلیل، زنان باردار ممکن است با مشکلات زیادی در مورد رشد موهای خود روبرو شوند. به عبارت بهتر، ممکن است با آغاز دوران بارداری میزان پرپشتی موهای زنان تحت تاثیر قرار بگیرد، که بیشتر این تغییرات وابسته به تغییرات هورمونی درون بدن مادران باردار می­باشد، که به علت حاملگی رخ داده است.

با توجه به این توضیحات، شما هم ممکن است با احساس افزایش میزان رشد موهای بدن خو مواجه شوید، که می­تواند یک علامت خاموش از بروز تغییرات هورمونی در بدنتان باشد. بسیاری از زنان حامله برای مبارزه با این مشکل در بدن خود از روش الکترولیز استفاده می­کنند. اگر به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه می­خواهید که اطلاعات بیشتری در مورد الکترولیز، به عنوان یک روش برای از بین بردن موهای اضافی بدن، به دست آورید و یا در مورد امنیت این روش در دوران بارداری مطمئن شوید، خواندن مقاله زیر ایده خوبی برای شما خواهد بود.

الکترولیز چیست؟

الکترولیز روشی است که برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان مورد استفاده قرار می­گیرد. در واقع، الکترولیز تنها گزینه دائمی برای از بین بردن موهای بدن زنان محسوب می­شود، که به راحتی در دسترس همگان قرار دارد. این روش درمانی را می­توان بر روی بدن زنان باردار متعددی مشاهده نمود، اما برای انتخاب روش مناسب از بین بردن موهای زائد بدن، بهتر است هر مادر بارداری با یک پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت نموده و بداند که گزینه مناسب برای او کدام است. به یادتان باشد که به دست آوردن بهترین راهکار برای شما، بعد از صحبت و مشاوره با پزشک متخصص زنان و زایمان امکان­پذیر می­باشد.

البته از بین فرآیندهای مختلف برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان باردار می­توان به دیاترمی و یا روش موج کوتاه هم اشاره نمود، که پزشک متخصص زیبایی برای حذف موهای زائد بیمار خود از عبور دادن جریان متناوب با فرکانس بالا از طریق یک سوزن استفاده می­کند. در این روش، زمانی که سوزن از پوست فرد عبور می­کند، تولید گرما کرده و با آن فولیکول مو را در بدن فرد از بین می­برد. اعتقاد بیشتر متخصصان زیبایی این است که انجام روش الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان در دوران بارداری روش بی­خطری است، زیرا در این راهکار از مقدار کمی حرارت برای از بین بردن فولیکول­های موی بدن زنان استفاده می­شود. برخی دیگر از روش­های الکترولیزی برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان باردار عبارتند از:

آبکاری الکترولیزی برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان در دوران بارداری: معمولا پزشکان متخصصی که از روش آبکاری الکترولیزی برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان باردار استفاده می­کنند، از طریق ورود یک سوزن به داخل فولیکول مو و انجام واکنش شیمیایی در آن، فولیکول را دچار مشکل می­کنند، که در نتیجه آن، رشد مو عقب افتاده و یا به طور کامل از بین می­رود.

روش مخلوط برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان در دوران بارداری: روش ترکیبی از روش الکترولیز معمولی و آبکاری الکترولیزی تشکیل شده است، که در آن، پزشک متخصص زیبایی به سادگی، ترکیبی از هر دو روش بالا را برای از بین بردن موهای زائد بدن فرد باردار استفاده می­شود.

آیا استفاده از روش الکترولیز در دوران بارداری زنان امن است؟

آکاایران: آیا استفاده از روش الکترولیز برای موهای زائد در دوران بارداری امن است؟

به گفته دکتر رضاوین، متخصص رشته زنان و زایمان و چند پزشک متخصص دیگر، روش الکترولیز برای استفاده زنان باردار امن می­باشد. با این حال، منابع دیگری بر این باورند که زنان باردار باید برای درمان موهای زائد بدن خود، به ویژه در سه ماه اول از دوران بارداری از این روش استفاده نکنند، زیرا این کار باعث بروز تنش در بدن مادر باردار شده و می­تواند سلامت جنین داخل رحم او را هم تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، می­توان ادعا کرد که استفاده از این روش درمانی پس از اتمام سه ماه اول از دوران بارداری زنان می­تواند امن باشد، اما این افراد باید مراقب باشند تا پزشک متخصص زیبایی تنها جریان­هایی با فرکانس بالا را برای از بین بردن موهای زائد بدن آن­ها استفاده کند.

گزینه­ های مناسب دیگر برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان در دوران بارداری:

اگر شما هم از افزایش رشد موهای بدن خود در طی این دوران حساس ناراحت هستید، بهتر است برای از بین بردن آن­ها و یا کاهش دادن میزان رشد موهای بدن خود تا به دنیا آمدن نوزادتان صبر کنید. البته، این مادران می­توانند از روش اصلاح و یا برداشتن موها هم به طور منظم در طی دوران حاملگی استفاده نمایند، که روش نسبتا امنی برا یان زنان محسوب می­شود.

یکی دیگر از ایده­های امن برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان در دوران بارداری، استفاده از کرم­های موبر و یا لوسیون­ها است، زیرا مصرف آن­ها خطرات کمی برای سلامتی نوزاد متولد نشده دارد. با همه این توصیفات، نباید فراموش کرد که در این روش­ها هم مواد شیمیایی موجود در محصولات بهداشتی وارد جریان خون مادر باردار شده و از طریق جفت به بدن جنین داخل رحم انتقال می­یابد. به همین دلیل، زنان حامله قبل از به کار بردن این نوع کرم­ها باید مطمئن شوند که هیچ یک از ترکیبات موجود در این نوع محصولات آلرژیکی نیستند. همچنین، نباید فراموش کرد که انتخاب یک محصول بهداشتی با کیفیت بالا از اهمیت خاصی برخوردار است. در نهایت، به عنوان یک خانم جوان و بی­تجربه به خاطر داشته باشید که قبل از مصرف هر گونه محصول بهداشتی در طی دوران بارداری خود، باید از امن بودن آن مطمئن شوید.

چگونه می­توان تعداد جلسات الکترولیز مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان باردار را تعیین نمود؟

یادتان باشد که در دوران حاملگی زنان عوامل متعددی وجود دارد که میزان رشد موهای این مادران را تحت تاثیر قرار می­دهد. به همین دلیل، برخی از زنان ممکن است به چند جلسه الکترولیز برای از بین بردن کامل موهای زائد بدن به صورت دائمی، نیاز پیدا کنند. در واقع، می­توان ادعا کرد که تعداد این جلسات بستگی به عوامل مختلف فیزیولوژیکی داشته و از فردی به فرد دیگر متفاوت می­باشد.

مطالب پیشنهادی:

سه مرحله اصلی زایمان طبیعی + فیلم زایمان طبیعی

.

منبع : mamanam.com