آکاایران: دوران بارداری هر زنی، زمانی است که او از خوردن غذاهای سالم شکایت می کند. این موضوع برای همه زنان باتجربه کاملا قابل درک است! به همین دلیل، می خواهیم در ادامه این مقاله، بهترین مواد غذایی برای دوران بارداری زنان را معرفی کرده و شما را با مغذی ترین مواد غذایی که برای رشد کودک داخل رحمتان مناسب است، آشنا کنیم. 

در این دوران حساس، سوالی که بیشتر از هر چیز، ذهن یک زن را درگیر می کند، این است که چه نوع مواد غذایی برای خوردن زنان باردار مناسب است و این افراد باید از خوردن چه نوع مواد غذایی خودداری کنند. به همین دلیل، اکثر زنان حامله دوست دارند بدانند که چه نوع مواد غذایی، مزایای خاصی برای مادر باردار و نوزاد متولد نشده او دارد. یکی از مغذی ترین مواد غذایی برای دوران بارداری زنان، اشکال مختلف میوه ها است. میوه انجیر و برگ های آن هم یکی از این مواد است که بیشتر برای مقاصد دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. اما آیا مصرف آن در دوران بارداری، برای حفظ سلامت خود مادران و جنین داخل رحم این افراد امن است؟ مقاله زیر تلاش دارد تا همه تردیدهای شما زنان باردار را در مورد مصرف انجیر در دوران بارداری خود برطرف نموده و شما را با مزایای مختلف آن آشنا کند.

آیا خوردن انجیر در دوران بارداری امن است؟

بله، شما می توانید با خیال راحت انجیر تازه و یا انجیر خشک را در دوران بارداری خود مصرف کنید، زیرا تا به حال هیچ گزارش علمی اثبات نکرده است که مصرف انجیر در دوران بارداری باعث بروز عوارض جانبی منفی در بدن زنان و جنین داخل رحم این افراد می شود. با این حال، تحقیقات دانشمندان هنوز هم برای تعیین مقدار مصرف انجیر در دوران بارداری زنان و اثبات کردن مزایای درمانی این میوه ادامه دارد. از این رو، اکثر پزشکان متخصص زنان و زایمان به بیماران خود توصیه می کنند که در طی دوران بارداری، انجیر را نه تنها به عنوان یک میوه بلکه به عنوان یک دارو مصرف کنند. اما زنان حامله می توانند برای اطمینان بیشتر با دکتر معالج خود در مورد چگونگی مصرف این میوه اعجاب انگیز صحبت کرده و آن را با خیال راحت استفاده کنند، تا بتوانند از دوران بارداری سالم و خوردن این میوه در طی دوران انتظار لذت ببرند.

فواید غذایی انجیر در دوران بارداری:

در ادامه این مقاله، نگاهی گذرا به ارزش تغذیه ای میوه انجیر انداخته ایم. به خاطر داشته باشید که یک عدد انجیر تازه متوسط (50.00 گرم) حدود 37 کالری دارد. اما مواد مغذی دیگری نیز در این ماده غذایی یافت می شود، که عبارتند از:
• فیبر 6٪
• ویتامینB6 4٪
• مس 3٪
• منگنز 3٪
• پتاسیم 3٪
• اسید پانتوتنیک 3٪

فصل پاییز و خرمالوهای خوشمزه اما آیا میتوانید در دوران بارداری خرمالو بخورید؟ جواب این سوال را بخوانید.

فواید انجیر در دوران بارداری کدام ها هستند؟

مصرف انجیر در دوران بارداری زنان می تواند فواید شگفت انگیزی را برای حفظ سلامتی خود مادر و جنین داخل رحم او به دنبال داشته باشد. مهم ترین این موارد عبارتند از:

1. خورن میوه انجیر عاملی برای تنظیم سطح فشار خون زنان در دوران بارداری:

مصرف میوه انجیر برای سلامت کل بدن زنان باردار، به ویژه سلامت قلب این افراد بسیار مفید است، این میوه حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم بوده و سدیم بسیار کمی دارد. در واقع، وجود این ترکیب در انجیر کمک می-کند تا سطح فشار خون در زنان حامله کاهش یابد. همچنین، وجود سطح بالایی از آنتی اکسیدان پلی فنل در میوه انجیر از بروز تصلب شرایین در انسان، به ویزه زنان باردار جلوگیری می کند.

آکاایران: چرا حتما باید در دوران بارداری انجیر بخورید؟

2. کنترل کلسترول خون زنان باردار با انجیر:

به دلیل این که میوه انجیر منبع خوبی از امگا 3، اسیدهای چرب امگا 6 و فیتواسترول است، مصرف آن به کاهش سطح کلسترول خون در زنان باردار کمک فراوانی خواهد کرد. همچنین، مصرف این ماده غذایی باعث انعطاف پذیر ماندن و سلامت عروق خونی در بدن زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد می شود. البته فراموش نکنید که فیبر زیاد موجود در میوه انجیر هم از بروز حالت گرگرفتگی ناشی از کلسترول بالا در بدن زنان باردار جلوگیری می کند.

3. انجیر عاملی برای محافظت از چشم های زنان باردار و جنین:

با توجه به مطالعه انجام شده در علم چشم پزشکی، مصرف سه وعده و یا بیشتر از میوه انجیر در طول روز برای سالم ماندن چشم های مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد بسیار مفید است، چون می تواند شانس فرد را در ابتلا به مشکلات چشمی مانند دژنراسیون ماکولا (ARMD) به شدت کاهش دهد.

4. انجیر، میوه ای برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پستان در زنان باردار:

گزارشهای علمی انجام شده در مورد میوه انجیر نشان می دهد که این میوه حاوی ماده ای شبیه به بنزآلدئید است، که رسیدن آن به بدن زنان باردار باعث کوچک شدن توده های سرطانی موجود در سینه های این افراد خواهد شد. همچنین، فراموش نکنید کخ آب میوه انجیر دارای خواص ضد باکتریایی بسیار قوی و بالقوه است.

5. افزایش میزان هضم غذا با مصرف میوه انجیر در طی دوران بارداری زنان:

میوه انجیر یک منبع غنی از فیبر است. بنابراین، قرار دادن آن در رژیم غذایی زنان باردار باعث رهایی آن ها از چنگال گرسنگی خواهد شد. در واقع، می توان ادعا کرد که مصرف این میوه احساس سیری کامل را برای مدت طولانی در فرد مصرف کننده ایجاد می کند. همچنین، مصرف این ماده غذایی اجابت مزاج را در زنان حامله در حالت عادی تنظیم کرده و از بروز مشکل یبوست در این افراد جلوگیری می کند. البته، پروبیوتیک موجود در میوه انجیر هم در حمایت از باکتری های مفید روده بسیار مهم بوده و باعث هضم راحت غذا در بدن زنان باردار خواهد شد.
به همین علت زنان حامله می توانند با قرار دادن میوه انجیر در برنامه غذایی روزانه خود به عنوان یک میان وعده مغذی، از فواید آن در طی کل دوران بارداری استفاده کنند. با این حال، چون ثابت شده است که دوران بارداری هر زنی منحصر به فرد است، این افراد همیشه باید قبل از قرار دادن مواد غذایی مختلف در برنامه غذایی روزانه خود با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت نمایند.

حتما شما هم مثل سایر زنان باردار عاشق تمشک هستید، خواندن آیا خوردن تمشک در دوران بارداری مضر است؟ پیشنهاد می شود.

.

منبع : mamanam.com