آکاایران: ضمن عرض تبریک به مناسبت روز جهانی زن، برای آگاهی هرچه بیشتر شما عزیزان در خصوص سلامت بانوان مقاله ای با این عنوان منتشر کردیم، زیرا سلامت خانواده و جامعه به طور مستقیم با سلامت بانوان در ارتباط است.

مسائل مربوط به سلامت بانوان منحصر به فرد هستند. به طوری که برخی از مشکلات سلامتی که در مردان و زنان مشترکند ممکن است به گونه دیگری در بانوان نمود پیدا کنند.

از جمله این موارد منحصر به فرد می توان به بارداری، یائسگی، و بیماری های دستگاه تناسلی زنان اشاره کرد. زنان با مراقبت های منظم و به موقع پیش از بارداری می توانند یک بارداری سالم و موفق دارا باشند. آزمایش های تشخیص سرطان سینه، سرطان دهانه رحم، و سنجش تراکم استخوان از جمله آزمایش هایی هستند که برای کنترل سلامت زنان توصیه شده اند.

همچنین بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی در مردان و زنان یکسان هستند. اما اثر این مشکلات و بیماری ها بر روی زنان  ممکن است متفاوت تر از مردان باشد. برای مثال:

  *  احتمال مرگ زنان بر اثر حمله قلبی بیشتر از مردان است.

  * علائم افسردگی و اضطراب در زنان بیشتر از مردان بروز می کنند.

  * اثرات بیماری های مقاربتی در زنان بسیار جدی تر و مهم تر از مردان است.

  * زنان بیش از مردان به پوکی استخوان مبتلا می شوند.

  *  احتمال ابتلا به بیماری های مجاری ادراری در زنان بیشتر از مردان است.

کافیست معاینات و مراجعات دوره ای به  پزشک را جدی بگیرید تا همیشه در سلامت کامل باشید. خانه ای را تصور کنید که مادر یا زن آن خانه بیمار است، یا حتی اندکی بی حوصله! حال و هوای همه اعضای خانواده به طور کاملاً نا محسوس به حال مادر خانه وابسته است. پس به خاطر عزیزانتان هم که شده بیشتر به فکر سلامتی خود باشید.


.

منبع : ooma.ir