آکاایران: دردهای لگنی در زنان,علائم و درمانها

آکاایران: دردی شدید با شروع ناگهانی و کوتاه مدت. اغلب با علائم دیگری همچون تهوع، استفراغ، تعریق، اضطراب و گاهی با علائم عفونت مثل تب همراه است. شایع ترین عوامل آن عبارتند از: حاملگی خارج رحمی، سقط جنین، عفونت های حاد، اختلالات تخمدان، اختلالات تخمک گذاری، درد های ناشی از دستگاه گوارش (آپاندیسیت، انسداد روده، سندرم روده تحریک پذیر و...)، عفونت ها و سنگ های سیستم ادراری، درد های ناشی از دیواره شکم مثل فتق جدار شکم.

۲) درد سیکلیک:
● درمان دارویی
نوع دوم این درد ها ناشی از اختلالات زمینه ای لگنند و اغلب یک یا ۲ هفته قبل از قاعدگی شروع شده و تا چند روز بعد از قطع خونریزی ادامه پیدا می کنند و در مقایسه با نوع اول مداوم ترند. داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (مفنامیک اسید و ایبوپروفن) و قرص های جلوگیری از بارداری نسبت به نوع اول تاثیر کمتری در تسکین این درد دارند.

۳) درد مزمن:
از آنجا که علل بسیار متنوعی در مورد دردهای لگنی موجود است، روش های ارزیابی و تشخیصی آنها متفاوتند و بسته به علت یافت شده برای درد لگنی، درمان مناسب باید توسط پزشک انجام گیرد. در بیمارانی که منشا مشخصی برای درد پیدا نشده است معمولا درمان باید چند بعدی و شامل ویزیت های منظم توسط پزشک، روان درمانی، آموزش تکنیک های ریلکسیشن، کنترل استرس، مشاوره جنسی و زناشویی و همچنین طب سوزنی باشد.


گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع :