آکاایران: آیا شما باردار هستید؟ و برای نحوه ی لباس پوشیدن خود به مشکل برخورد کرده اید و نمی دانید که چه لباسی را انتخاب کنید؟ ما برای دوره بارداری و لباس پوشیدنتان چندین توصیه داریم:

۱) از لباس های که جنس ترکیبی و مصنوعی دارند دوری کنید، زیرا حساسیت زا هستند و باعث آلرژی شما می شوند.

۲) بهتر است از جنس های طبیعی و نرمی مانند: کتان، نخ، پشم استفاده کنید و بخصوص جنس و بافت نخ از همه ی این بافت ها بهتر است.

۳) از لباس هایی که در قسمت های شکم، و پاها خیلی تنگ هستند استفاده نکنید و نپوشید زیرا به فرزندی که داخل شکم دارید ضرر می رسانید.

۴) بیشتر از لباس هایی استفاده کنید که حالت دامن و یا پیراهن های آزاد را دارند و به آنها لباس بارداری گفته می شود.

۵) از سوتین های مخصوص دوره ی بارداری استفاده کنید و حتما از گن های مخصوص دوره ی بارداری استفاده کنید. اگر توصیه می کنیم که از سوتین و یا از گن های مخصوص استفاده کنید، علت این است که به علت بارداری اعضای بدنتان بزرگ می شوند و بعد از فارغ شدن به مشکل برخورد خواهید کرد، اگر این توصیه ها را اجرا نمائید به همان فرم اولیه زمان قبل از بارداری خواهید برگشت.

۶) اگر در فصل زمستان و در زمان سردی هوا باردار هستید، توصیه می شود که حتما یک شلوار گرم را در زیر شلوار، دامن و یا پیراهن خود بپوشید که سرما به بدن شما نفوذ نکند و دچار مشکل نشوید.

۷) و برای لباس پوشیدنتان در فصل زمستان متذکر می شویم که اگر می خواهید از پلیور استفاده کنید، بهتر است از پلیور های بی آستین استفاده کنید. زیرا پلیورهای آستین دار به علت آستینی که دارند و در نتیجه تنگ تر می شوند، خانم های باردار را اذیت می کند. و اگر هم بخواهند که یک سایز بزرگ تر را استفاده کنند، شاید در ناحیه ی آستین بزرگ تر باشد اما جلوه ی خوبی را به شما نمی دهد.

۸) در سه ماهه ی اول بارداری اگر مایل نیستید که کسی بفهمد که شما باردارید بهتر است از لباس های گشاد اما شلوارهای معمولی خودتان استفاده کنید زیرا هنوز و در این دو یا سه ماهه ی اول شکمتان آن قدر بزرگ نشده است، که شلوارهایتان را نتوانید استفاده کنید اگر این نکات را رعایت کنید کسی تا سه ماه اول به این موضوع پی نخواهد برد، این نکته را متذکر شدیم زیرا بعضی از خانم ها دوست دارند باردار شدنشان را کسی متوجه نشود.

۹) و در ماه های بعدی توصیه می شود از لباس هایی استفاده کنید که دارای جنسی لخت هستند و پارچه آنها می افتد و به بدن شما نمی چسبد.


گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع :