bxs1

اگر پوست بدنتان دچار مشکلاتی شده و شما برای بهبود آن تلاش می­کنید، هیچ چیزی قوی­تر و مفیدتر از گیاه آلوئه­ ورا پیدا نخواهید کرد. با توجه به طبیعت درمانی آب گیاه آلوئه ­ورا، مصرف این گیاه به طور معجزه­ آسایی می­تواند بسیاری از مشکلات پزشکی را در بدن زنان باردار التیام بخشد. اما سوال این جاست که آیا زنان حامله می­توانند گیاه آلوئه ­ورا را با خیال راحت در دوران بارداری خود مصرف کنند؟ خواندن مقاله زیر همه چیز را در مورد این گیاه شگفت ­انگیز برای شما روشن خواهد نمود.

bxs2

یادتان باشد که ژل گیاه آلوئه­ ورا عصاره برگ­های این گیاه است، که خواص تسکین­ دهنده بسیاری دارد. در واقع، می­توان ادعا کرد که ژل گیاه آلوئه­ ورا یک ماده خنک­ کننده می­باشد. آیا می­دانید که وجود چه خواصی در ژل گیاه آلوئه ­ورا، این گیاه را برای درمان بیماری­های پوستی موجود در بدن زنان باردار مفید کرده است؟ آب و یا ژل گیاه آلوئه­ ورا دارای خواص درمانی بسیاری بوده و مصرف آن برای بدن زنان باردار بسیار مفید می­باشد. در ادامه این مقاله، تعدادی از خواص شگفت­انگیز این گیاه برای بدن زنان باردار بیان شده است، که عبارتند از:

 همچنین، جالب است بدانید که که قدمت استفاده از این گیاه به 3500 سال پیش برمی­گردد. اما، همچنان مصرف آن تا به امروز هم رواج داشته و به عنوان یک عامل محبوب برای درمان مشکلات پوستی محسوب می­شود. علاوه بر این موارد، ژل گیاه آلوئه­ ورا یک ملین طبیعی برای بدن زنان باردار به شمار می­رود.
  ژل گیاه آلوئه­ ورا یک داروی موثر برای درمان اختلالاتی مانند صرع، آسم، دیابت و یبوست در زنان باردار است.
    همچنین، ژل این گیاه برای درمان افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بسیار موثر می­باشد، زیرا مصرف این ماده می­تواند سطح قند خون را در بدن زنان باردار تنظیم نماید. به خاطر داشته باشید که مصرف موضعی ژل گیاه آلوئه ­ورا می­تواند آفتاب­ سوختگی­های شدید و خارش ناشی از آن را هم در بدن زنان باردار درمان نموده و از رشد باکتری­های مضر موجود در پوست­های حساس این افراد جلوگیری کند.
همچنین، مصرف این گیاه شگفت­ انگیز به بدن مادران باردار کمک می­کند تا سوزش سر دل را در معده خود کنترل کرده و از بروز زخم معده در بدنشان جلوگیری کنند.
در نهایت، یادتان باشد که با توجه به بالا بودن قدرت ایمنی این گیاه، این ماده در طب سنتی بهترین جایگزین برای افزایش­دهنده­های شیمیایی سیستم ایمنی بدن زنان باردار به شمار می­رود. در واقع، گیاه آلوئه­ورا شامل ترکیبات خاصی است که می­تواند سیستم ایمنی بدن را زنان باردار و حتی، جنین داخل رحم آن­ها را تقویت کند.

bxs3

 نکته مهم در مورد میزان مصرف گیاه آلوئه­ ورا، توجه نمودن به توصیه­ های دکتر متخصص زنان و زایمان قبل از شروع مصرف این گیاه برای اهداف دارویی است. با این که گیاه آلوئه ­ورا طبیعی بوده و ترکیبات خاصی ندارد، اما مصرف آن در دوران بارداری زنان می­تواند برای سلامت جنین داخل رحم برخی از زنان حامله نامناسب باشد. با توجه به این توصیفات، مهم است که زنان باردار در مورد دوز مصرفی این گیاه به توصیه­ های دکتر معالج خود توجه دارا باشند.

مصرف بیش از حد هر نوع ماده خوراکی و دارویی، حتی غذاهای طبیعی می­تواند برای بدن زنان باردار مضر باشد. اما به طور معمول، مصرف 0.04-0.17 گرم گیاه خشک آلوئه ­ورا به عنوان یک عامل ملین طبیعی در برای زنان حامله امن خواهد بود. فراموش نکنید که کودکان زیر 18 سال نباید این گیاه را مصرف کنند، زیرا مصرف آن می­تواند سطح قند خون این افراد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. نکته مهم دیگر این است که مصرف منظم و مداوم عصاره گیاه آلوئه­ورا به مدت یک هفته می­تواند نوعی وابستگی خاصی را در بدن فرد به وجود آورد! به همین دلیل، بهتر است که زنان باردار از مصرف مداوم آن جلوگیری کنند، تا دچار عوارض بعدی این ماده معجزه­ آسا نشوند.

bxs4

به گزارش انجمن بارداری آمریکا، زنان حامله باید از مصرف آب گیاه زرد و یا آلوئه ­ورا اجتناب کنند، زیرا مصرف این گیاه خطر ابتلا به انقباضات رحمی را در زنان حامله به میزان قابل توجهی افزایش می­دهد. به همین دلیل، مصرف بیش از حد آب این گیاه می­تواند سلامت مادر باردار و جنین داخل رحم او را در طی کل دوران بارداری تحت تاثیر قرار داده و تاثیرات منفی در بدن خود مادر و جنین بگذارد. همچنین ،فراموش نکنید که مصرف آب گیاه زرد در دوران بارداری باعث کاهش سطح قند خون در بدن زنان حامله می­شود. بروز این حالت هم می­تواند به طور بالقوه، برای سلامت خود مادر باردار و نوزاد متولد نشده او خطرناک باشد. پس، که از محصولات گیاه آلوئه ­ورا به عنوان یک ملین استفاده می­کنید، بدانید که ترکیبات موجود در عصاره آن می­تواند سطح الکترولیت­های خون را در بدن شما کاهش داده و برای روند بارداری بدنتان ناامن باشد. با این حال، برخی از مطالعات اولیه محققان نشان می­دهد که مصرف دوزهای کوچک گیاه آلوئه­ ورا در دوران بارداری زنان ایمن است . اما، هنوز برای تایید این واقعیت، محققان نیاز به انجام تحقیقات بیشتری دارند!

آکاایران: آیا مصرف آلوئه ورا در دوران بارداری خطرناک است؟

علاوه بر این موارد، مادران شیرده هم باید در نظر دارا باشند که عصاره آلوئه­ورا از طریق شیر به بدن نوزاد شیرخواره منتقل شده و با خواص ملینی قدرتمند خود می­تواند به سیستم گوارشی بچه آسیب برساند. به همین دلیل، پزشکان متخصص اطفال ادعا می­کنند که مصرف عصاره آلوئه­ ورا توسط زنان شیرده می­تواند سبب بروز مشکل اسهال و استفراغ در کودکان این افراد شود.

 اگر حامله و یا شیرده هستید و می­خواهید که عصاره گیاه آلوئه­ورا را مصرف کنید، باید به توصیه­ های پزشک معالج خود قبل از مصرف دقت نمایید، تا دچار عوارض بعدی نشوید. یادتان باشد که پیشگیری بهتر از درمان بوده و جلوی بروز بحران را در مراحل بعدی زندگی شما و جنین داخل رحمتان خواهد گرفت.

مطالب پیشنهادی:

1) با این گیاهان دارویی بعد از چهل سالگی باردار شوید

2) معجزه سنبل هندی

.

منبع : mamanam.com